REKLAMA
REKLAMA

Prowadził mimo sądowego zakazu. Grozi mu do 3 lat więzienia

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Daewoo. W tracie czynności okazało się, że kierowca nie ma przy sobie prawa jazdy. Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że zapomniał zabrać dokument. Szybko okazało się jednak, że 56-latek złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj przed godziną 19. w miejscowości Sanoczek policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Daewoo. Funkcjonariusze poprosili 56-letniego mieszkańca powiatu sanockiego o okazanie prawa jazdy. Okazało się, że kierujący nie ma przy sobie tego dokumentu, tłumaczył, że zapomniał go zabrać.

Policjanci sprawdzili, czy 56-latek posiada uprawnienia do kierowania pojazdem. Bardzo szybko okazało się, że ciąży na nim obowiązujący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Już wkrótce mężczyzna odpowie za popełnienie przestępstwa, jakim jest kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu. Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Sanok

kwp

12-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)