REKLAMA
REKLAMA

Przesyłki zamiast do mieszkańców trafiły do lasu (ZDJĘCIA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Policjanci ustrzyckiej komendy zatrzymali mieszkańca Ustrzyk Dolnych. Mężczyzna zamiast roznosić listy do ich adresatów, porzucił je w lesie. 23-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu w lesie w pobliżu miejscowości Równia dużej ilości przesyłek pocztowych zaadresowanych do mieszkańców powiatu bieszczadzkiego. Przesyłki zostały przewiezione do komendy i zabezpieczone: koperty były mokre i trzeba je było wysuszyć. Po sprawdzeniu okazało się, że jest ich 550.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania osoby odpowiedzialnej za pozostawienie listów w lesie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że jest to mieszkaniec Ustrzyk Dolnych, zatrudniony w jednej z firm oferującej usługi pocztowe. 23-latek został wczoraj zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, tłumacząc, że od grudnia miał tak dużo przesyłek, że nie był w stanie ich wszystkich dostarczyć.

Zgodnie z art. 276 Kodeksu Karnego: Kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dochodzenie w sprawie porzuconych przesyłek prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

05-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)