REKLAMA
REKLAMA

Oskarżeni o wierność. Konkurs historyczny rozstrzygnięty (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W dniu 23 lutego 2015 r. w Sanoku, po raz trzeci, został przeprowadzony Międzypowiatowy Konkurs Historyczny pt. „Oskarżeni o wierność”. Patronat nad konkursem objęli: Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, oraz Roman Konieczny, starosta sanocki.

W konkursie udział wzięło 17 uczniów z gimnazjów i 25 ze szkół ponadgimnazjalnych powiatów: brzozowskiego, leskiego, bieszczadzkiego i sanockiego. Ogółem 42 uczestników.

Wśród uczniów gimnazjów pierwsze dwa miejsca zajęli uczniowie Gimnazjum nr 1 w Sanoku: Jakub Latusek i Bartosz Iwanowski (opiekun Edyta Białowąs). Miejsce trzecie przypadło Dominice Józefek z Gimnazjum w Niebieszczanach (opiekun Dorota Klecha). Czwarty był Kamil Husak, także z Gimnazjum nr 1 w Sanoku. Miejsce piąte zajął Michał Śnieżek z Gimnazjum w Zagórzu (opiekun Maria Wańcowiat). Tuż za nim miejsce szóste – ex aequo- Kamil Łącki i Dawid Zielonka, koledzy ze szkoły.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrała Kinga Chmura z II LO w Sanoku (opiekun Magdalena Dziuban). Niewiele ustąpiła jej Natalia Kot z I LO w Sanoku (opiekun Piotr Kita). Trzeci był Krzysztof Wolanin z ZS nr 4 w Sanoku (opiekun Jolanta Smyczyńska). Czwarte miejsce zajął Mateusz Korolińczak z LO w Lesku (opiekun Marek Irzyński). Piąte – ex aequo – Paweł Baran ( I LO w Brzozowie; opiekun Katarzyna Wawrzak) i Jan Kurcab ( ZS nr 3 w Sanoku; opiekun Katarzyna Wronkowicz-Rogos).

Wszyscy nauczyciele zostali uhonorowani okolicznościowymi podziękowaniami, kilkoro także nagrodami książkowymi.

Bardzo podniosłą chwilą było wręczenie przez młodzież czerwonych róż Niezłomnym: panu Mieczysławowi Brekierowi, prezesowi Związku Sybiraków Koło w Sanoku, Aleksandrowi Romanowi, prezesowi ŚZŻ AK Koło w Sanoku oraz Michałowi Chodakowskiemu, żołnierzowi AK. To było piękne spotkanie pokoleń.

Podsumowanie konkursu, które odbyło się w Sanockim Domu Kultury 2 marca br., uświetnił występ młodzieży z Gimnazjum w Zagórzu. Spektakl pt. „Drogi do wolności” został przyjęty owacją na stojąco. Były wzruszenie i łzy.
Młodzież do występu przygotowali: Ewa Bryła-Czech i Artur Krzywda, nauczyciele Gimnazjum w Zagórzu.

Nagrody w konkursie ufundowali: Tadeusz Pióro, burmistrz miasta Sanoka, Roman Konieczny, starosta sanocki, Tadeusz Nabywaniec, organizator konkursu, Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” przy Starostwie Powiatowym w Sanoku, radni miasta Sanoka: Jan Wydrzyński i Adam Kornecki; radni powiatu sanockiego: Kazimierz Węgrzyn, Janusz Cecuła i Damian Biskup.

materiał nadesłany

05-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)