REKLAMA
REKLAMA

PTTK: ,,Połonin czar ma taką moc…”, czyli niedzielne wyprawy za miasto (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. ,,Gdy je ujrzysz pierwszy raz, wrócić chcesz znów za rok…” – mówi tekst piosenki, którą przywołują Przewodnicy PTTK, jednocześnie zapraszając do wspólnego podziwiania tego, co w regionie najpiękniejsze – bieszczadzkich Połonin.

Już w najbliższą niedzielę kolejną wyprawa z cyklu: ,,W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”.

W programie:
– przejazd na trasie: Sanok – Zagórz – Lesko – Olszanica – Ustrzyki Dolne – Czarna – Lutowiska – Dwernik – Brzegi Górne – Przełącz Wyżna.
– przejście piesze na trasie: Przełęcz Wyżna – Schronisko PTTK na Połoninie Wetlińskiej – Osadzki Wierch – Przełęcz Mieczysława Orłowicza – Wetlina (Stare Sioło) – czas przejścia ok. 5,5 godz., do zdobycia 16 pkt. GOT.
– przejazd na Przełęcz Przysłup (Karczma Brzeziniak): ognisko i biesiada turystyczna.

Wpisowe: 

Przewodnicy Monika i Artur Kowalczyk

Przewodnicy Monika i Artur Kowalczyk

 

– 15 zł (Dzieci)
– 20 zł (Członkowie PTTK)
– 25 zł (Sympatycy)

 Świadczenia:
– bilet wstępu do BdPN, ognisko z kiełbaskami i dodatkami oraz ubezpieczenie NNW.
– Sponsor wynajęcia autokaru – Firma Transportowa Zbigniew Skiba.
– Bezpłatna usługa przewodnicka – Monika i Artur Kowalczyk.

Każdy z uczestników powinien posiadać:
– odpowiedni do wędrówki oraz warunków pogodowych strój i obuwie turystyczne (trasa średnio-trudna),
– pozostałe wyżywienie oraz picie we własnym zakresie (istnieje również możliwość zamówienia w Karczmie Brzeziniak).

Patronat medialny nad wycieczkami objął portal eSanok.pl oraz Tygodnik Sanocki

Uwaga!!! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku    lub pod nr tel. 134632171 do dnia 17.07.2015 r. (piątek).

Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 08:15. Wyjazd o godz. 08:30. Powrót do Sanoka (przez Cisną) i zakończenie wycieczki około godz. 19.30.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.

Któż nie słyszał o bieszczadzkich połoninach? Kto raz poznał ich uroki sercem do nich wraca. Piękno przyrody, przestrzeń, wolność jaką daje wędrówka grzbietem Połoniny sprawiają, że za każdym razem przeżywamy w górach chwile zachwytu i zadumy. Zapraszamy na kolejną niedzielną wycieczkę za miasto z przewodnikiem PTTK. Tym razem udamy się do serca Bieszczadzkiego Parku Narodowego – na Połoninę Wetlińską. Wędrówkę rozpoczniemy z Przełęczy Wyżnej (872 m n.p.m.) szlakiem żółtym do schroniska PTTK „Chatka Puchatka” (1228 m n.p.m.). Następnie wśród kołyszących się traw i kwiatów połonin przejdziemy szlakiem czerwonym przez Osadzki Wierch (1253 m n.p.m.) na Przełęcz Mieczysława Orłowicza (1075 m n.p.m.). Stąd nasyceni wspaniałymi widokami i zapachem bieszczadzkich ziół zejdziemy szlakiem żółtym do Wetliny. Jednak nie będzie to koniec atrakcji. Aby przedłużyć chwile spędzone w górach przejedziemy na Przełęcz Przysłup (678 m n.p.m.), gdzie przy płomieniach ogniska wybrzmią słowa turystycznej piosenki.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia wakacyjnej niedzieli w towarzystwie ludzi kochających góry. Wśród ludzi szanujących przyrodę i podziwiających jej majestat. Wśród miłośników turystyki i krajoznawstwa. Wśród członków i sympatyków PTTK.

Monika i Artur Kowalczyk

 

Zobacz zdjęcia z minionej wycieczki do Przemyśla

foto: Monika Kowalczyk

16-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)