REKLAMA
REKLAMA

PTTK: ,,Połonin czar ma taką moc…”, czyli niedzielne wyprawy za miasto (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. ,,Gdy je ujrzysz pierwszy raz, wrócić chcesz znów za rok…” – mówi tekst piosenki, którą przywołują Przewodnicy PTTK, jednocześnie zapraszając do wspólnego podziwiania tego, co w regionie najpiękniejsze – bieszczadzkich Połonin.

Już w najbliższą niedzielę kolejną wyprawa z cyklu: ,,W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”.

W programie:
– przejazd na trasie: Sanok – Zagórz – Lesko – Olszanica – Ustrzyki Dolne – Czarna – Lutowiska – Dwernik – Brzegi Górne – Przełącz Wyżna.
– przejście piesze na trasie: Przełęcz Wyżna – Schronisko PTTK na Połoninie Wetlińskiej – Osadzki Wierch – Przełęcz Mieczysława Orłowicza – Wetlina (Stare Sioło) – czas przejścia ok. 5,5 godz., do zdobycia 16 pkt. GOT.
– przejazd na Przełęcz Przysłup (Karczma Brzeziniak): ognisko i biesiada turystyczna.

Wpisowe: 

Przewodnicy Monika i Artur Kowalczyk

Przewodnicy Monika i Artur Kowalczyk

 

– 15 zł (Dzieci)
– 20 zł (Członkowie PTTK)
– 25 zł (Sympatycy)

 Świadczenia:
– bilet wstępu do BdPN, ognisko z kiełbaskami i dodatkami oraz ubezpieczenie NNW.
– Sponsor wynajęcia autokaru – Firma Transportowa Zbigniew Skiba.
– Bezpłatna usługa przewodnicka – Monika i Artur Kowalczyk.

Każdy z uczestników powinien posiadać:
– odpowiedni do wędrówki oraz warunków pogodowych strój i obuwie turystyczne (trasa średnio-trudna),
– pozostałe wyżywienie oraz picie we własnym zakresie (istnieje również możliwość zamówienia w Karczmie Brzeziniak).

Patronat medialny nad wycieczkami objął portal eSanok.pl oraz Tygodnik Sanocki

Uwaga!!! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku    lub pod nr tel. 134632171 do dnia 17.07.2015 r. (piątek).

Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 08:15. Wyjazd o godz. 08:30. Powrót do Sanoka (przez Cisną) i zakończenie wycieczki około godz. 19.30.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.

Któż nie słyszał o bieszczadzkich połoninach? Kto raz poznał ich uroki sercem do nich wraca. Piękno przyrody, przestrzeń, wolność jaką daje wędrówka grzbietem Połoniny sprawiają, że za każdym razem przeżywamy w górach chwile zachwytu i zadumy. Zapraszamy na kolejną niedzielną wycieczkę za miasto z przewodnikiem PTTK. Tym razem udamy się do serca Bieszczadzkiego Parku Narodowego – na Połoninę Wetlińską. Wędrówkę rozpoczniemy z Przełęczy Wyżnej (872 m n.p.m.) szlakiem żółtym do schroniska PTTK „Chatka Puchatka” (1228 m n.p.m.). Następnie wśród kołyszących się traw i kwiatów połonin przejdziemy szlakiem czerwonym przez Osadzki Wierch (1253 m n.p.m.) na Przełęcz Mieczysława Orłowicza (1075 m n.p.m.). Stąd nasyceni wspaniałymi widokami i zapachem bieszczadzkich ziół zejdziemy szlakiem żółtym do Wetliny. Jednak nie będzie to koniec atrakcji. Aby przedłużyć chwile spędzone w górach przejedziemy na Przełęcz Przysłup (678 m n.p.m.), gdzie przy płomieniach ogniska wybrzmią słowa turystycznej piosenki.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia wakacyjnej niedzieli w towarzystwie ludzi kochających góry. Wśród ludzi szanujących przyrodę i podziwiających jej majestat. Wśród miłośników turystyki i krajoznawstwa. Wśród członków i sympatyków PTTK.

Monika i Artur Kowalczyk

 

Zobacz zdjęcia z minionej wycieczki do Przemyśla

foto: Monika Kowalczyk

16-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)