REKLAMA
REKLAMA

REGION: Jugo odnalazł zaginionego mężczyznę

PODKARPACIE. Dzięki pomocy psa służbowego o imieniu Jugo szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 61 – latka z okolic Lubaczowa. Akcja była szeroko zakrojona, gdyż istniało realne zagrożenie dla zdrowia i życia mężczyzny.

Wczoraj (tj. 9 czerwca) ok. godz. 22 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poprosili strażników granicznych z Placówki SG w Lubaczowie o pomoc w poszukiwaniach zaginionego 61 – letniego mężczyzny. W akcji brało udział łącznie 48 osób – oprócz policjantów również  strażacy – ochotnicy z OSP.  Czterech funkcjonariuszy SG wspólnie z psem służbowym Jugo przez całą noc przeszukiwali okolice Niemstowa – miejscowości, w której mieszka zaginiony mężczyzna. Nad ranem w okolicach kompleksu leśnego, Jugo odnalazł wycieńczonego 61 – latka. Mężczyzna natychmiast został przewieziony do szpitala, stan jego zdrowia jest obecnie stabilny.

To nie pierwszy sukces w karierze Jugo. 3 – letni owczarek niemiecki razem ze swoim przewodnikiem już kilkakrotnie skutecznie  pomagali funkcjonariuszom Policji w poszukiwaniach zaginionych osób.

Obecnie w Bieszczadzkim OSG służbę pełni 49 psów o specjalnościach: patrolowo – obronne, tropiące oraz psy specjalne do wyszukiwania materiałów wybuchowych i narkotyków.

full_124f96e31034acc49769fee8bd4a73ff

źródło: BOSG

12-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)