REKLAMA
REKLAMA

REGION: Jugo odnalazł zaginionego mężczyznę

PODKARPACIE. Dzięki pomocy psa służbowego o imieniu Jugo szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 61 – latka z okolic Lubaczowa. Akcja była szeroko zakrojona, gdyż istniało realne zagrożenie dla zdrowia i życia mężczyzny.

Wczoraj (tj. 9 czerwca) ok. godz. 22 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poprosili strażników granicznych z Placówki SG w Lubaczowie o pomoc w poszukiwaniach zaginionego 61 – letniego mężczyzny. W akcji brało udział łącznie 48 osób – oprócz policjantów również  strażacy – ochotnicy z OSP.  Czterech funkcjonariuszy SG wspólnie z psem służbowym Jugo przez całą noc przeszukiwali okolice Niemstowa – miejscowości, w której mieszka zaginiony mężczyzna. Nad ranem w okolicach kompleksu leśnego, Jugo odnalazł wycieńczonego 61 – latka. Mężczyzna natychmiast został przewieziony do szpitala, stan jego zdrowia jest obecnie stabilny.

To nie pierwszy sukces w karierze Jugo. 3 – letni owczarek niemiecki razem ze swoim przewodnikiem już kilkakrotnie skutecznie  pomagali funkcjonariuszom Policji w poszukiwaniach zaginionych osób.

Obecnie w Bieszczadzkim OSG służbę pełni 49 psów o specjalnościach: patrolowo – obronne, tropiące oraz psy specjalne do wyszukiwania materiałów wybuchowych i narkotyków.

full_124f96e31034acc49769fee8bd4a73ff

źródło: BOSG

12-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)