REKLAMA
REKLAMA

REGION: Kilogram amfetaminy w nadkolu pojazdu. Czujna Beti (ZDJĘCIA)

MEDYKA / PODKARPACIE. Kilogram amfetaminy o wartości 35 tysięcy złotych ujawnili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce. Strażnikom granicznym pomagał pies służbowy Beti.

Amfetaminę ujawniono w czwartek w samochodzie marki Nissan Primera, którym próbował wyjechać na Ukrainę 31 – letni Polak mieszkaniec województwa pomorskiego. Narkotyki zapakowane w paczkę, owiniętą brązową taśmą schowane były w prawym nadkolu samochodu. Miejsce  ukrycia amfetaminy wskazała Beti – 2 letni owczarek niemiecki, pies służbowy Bieszczadzkiego OSG.

full_e77958e6b5cecc83973b8023e2f49aa1

Wartość narkotyków oszacowano na 35 tysięcy złotych.

31 – latek został zatrzymany. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Przemyślu postawił mu zarzuty z art. 55 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu kara grzywny i co najmniej 3 lata pozbawienia wolności.  Wobec zatrzymanego Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Jest to już trzecie w ciągu roku duże zatrzymanie narkotyków na odcinku granicy chronionym przez Bieszczadzki OSG. W październiku 2014 roku  funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kroczowej zatrzymali 55 kilogramów haszyszu o wartości 1,6 miliona złotych, natomiast w marcu br. również na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano 30 kilogramów haszyszu o wartości 900 tysięcy złotych.

2 – letni owczarek niemiecki Beti jest psem służbowym o specjalności wykrywanie narkotyków i środków odurzających. W maju tego roku Beti dopiero wróciła ze szkolenia, jest to wiec jej pierwszy duży sukces.

Strażnikom granicznym z Bieszczadzkiego OSG podczas prowadzenia czynności towarzyszyli funkcjonariusze Służby Celnej.

BOSG

31-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)