REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

REGION: Kilogram amfetaminy w nadkolu pojazdu. Czujna Beti (ZDJĘCIA)

MEDYKA / PODKARPACIE. Kilogram amfetaminy o wartości 35 tysięcy złotych ujawnili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce. Strażnikom granicznym pomagał pies służbowy Beti.

Amfetaminę ujawniono w czwartek w samochodzie marki Nissan Primera, którym próbował wyjechać na Ukrainę 31 – letni Polak mieszkaniec województwa pomorskiego. Narkotyki zapakowane w paczkę, owiniętą brązową taśmą schowane były w prawym nadkolu samochodu. Miejsce  ukrycia amfetaminy wskazała Beti – 2 letni owczarek niemiecki, pies służbowy Bieszczadzkiego OSG.

full_e77958e6b5cecc83973b8023e2f49aa1

Wartość narkotyków oszacowano na 35 tysięcy złotych.

31 – latek został zatrzymany. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Przemyślu postawił mu zarzuty z art. 55 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu kara grzywny i co najmniej 3 lata pozbawienia wolności.  Wobec zatrzymanego Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Jest to już trzecie w ciągu roku duże zatrzymanie narkotyków na odcinku granicy chronionym przez Bieszczadzki OSG. W październiku 2014 roku  funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kroczowej zatrzymali 55 kilogramów haszyszu o wartości 1,6 miliona złotych, natomiast w marcu br. również na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano 30 kilogramów haszyszu o wartości 900 tysięcy złotych.

2 – letni owczarek niemiecki Beti jest psem służbowym o specjalności wykrywanie narkotyków i środków odurzających. W maju tego roku Beti dopiero wróciła ze szkolenia, jest to wiec jej pierwszy duży sukces.

Strażnikom granicznym z Bieszczadzkiego OSG podczas prowadzenia czynności towarzyszyli funkcjonariusze Służby Celnej.

BOSG

31-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)