REKLAMA
REKLAMA

Rodzinne spotkania nad Sanem. MOPS zaprasza: ,,Daj sobie szansę” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Od maja br. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sanoku odbywają się spotkania, na których wykorzystywane są innowacyjne formy współpracy z podopiecznymi. Spotkania grupy wsparcia „ Daj sobie szansę” organizowane są w tutejszym Ośrodku Pomocy Społecznej.

Zadaniem i celem grupy jest udzielanie sobie nawzajem pomocy, możliwość opowiedzenia o swoich problemach, skorzystania z doświadczenia czy też kompetencji drugiego człowieka, mobilizowanie, ośmielenie i wsparcie klientów w walce o lepsze jutro. Osoby uczestniczące w spotkaniach zobowiązane są do zachowania tajemnicy, a uczestnictwo nie jest obowiązkowe.

W ramach grupy wsparcia „ Daj sobie szansę” oraz rodzin objętych pomocą asystenta rodziny w ostatnią środę (22.07.2015 r.), pomimo upalnej aury, asystenci rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku zorganizowali ognisko nad Sanem.

CAM00300000

Dzięki uprzejmości sponsorów, którym nie jest obojętny los ludzi potrzebujących, udało się nam spędzić miło czas z matkami i ich dziećmi na świeżym powietrzu. Uczestnikami spotkania były Panie, które pomimo niełatwej sytuacji starają się  odnaleźć pozytywy w życiu. Nawet ustalony na czwartek termin porodu nie przeszkodził jednej z podopiecznych w uczestnictwie w ognisku. Oprócz kiełbasy, na uczestników spotkania czekały również przekąski, napoje i owoce dla najmłodszych. Dla większości dzieci była to pierwsza okazja zjedzenia kiełbasy z patyka, a nie z nadużywanego ostatnio grilla. Wspólne rozmowy i sympatyczna atmosfera sprawiły, iż inicjatywa ogniska przypadła do gustu podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku, którzy z zaciekawieniem dopytywali się o możliwość kolejnego spotkania.

CAM00316

Z powodu okresu wakacyjnego następne spotkanie grupy „Daj sobie szansę” odbędzie się 13 sierpnia 2015 r. o godzinie 10.00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sanoku. Spotkania mają charakter aktywizujący. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku należy do tych Ośrodków Pomocy Społecznej w kraju podejmujących działania innowacyjne, a zaproponowana forma wsparcia jest działaniem wykraczającym poza zadania ustawowe. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy, po prostu „ Daj sobie szansę”.

CAM00303

materiał nadesłany

27-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)