REKLAMA
REKLAMA

Rodzinne spotkania nad Sanem. MOPS zaprasza: ,,Daj sobie szansę” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Od maja br. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sanoku odbywają się spotkania, na których wykorzystywane są innowacyjne formy współpracy z podopiecznymi. Spotkania grupy wsparcia „ Daj sobie szansę” organizowane są w tutejszym Ośrodku Pomocy Społecznej.

Zadaniem i celem grupy jest udzielanie sobie nawzajem pomocy, możliwość opowiedzenia o swoich problemach, skorzystania z doświadczenia czy też kompetencji drugiego człowieka, mobilizowanie, ośmielenie i wsparcie klientów w walce o lepsze jutro. Osoby uczestniczące w spotkaniach zobowiązane są do zachowania tajemnicy, a uczestnictwo nie jest obowiązkowe.

W ramach grupy wsparcia „ Daj sobie szansę” oraz rodzin objętych pomocą asystenta rodziny w ostatnią środę (22.07.2015 r.), pomimo upalnej aury, asystenci rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku zorganizowali ognisko nad Sanem.

CAM00300000

Dzięki uprzejmości sponsorów, którym nie jest obojętny los ludzi potrzebujących, udało się nam spędzić miło czas z matkami i ich dziećmi na świeżym powietrzu. Uczestnikami spotkania były Panie, które pomimo niełatwej sytuacji starają się  odnaleźć pozytywy w życiu. Nawet ustalony na czwartek termin porodu nie przeszkodził jednej z podopiecznych w uczestnictwie w ognisku. Oprócz kiełbasy, na uczestników spotkania czekały również przekąski, napoje i owoce dla najmłodszych. Dla większości dzieci była to pierwsza okazja zjedzenia kiełbasy z patyka, a nie z nadużywanego ostatnio grilla. Wspólne rozmowy i sympatyczna atmosfera sprawiły, iż inicjatywa ogniska przypadła do gustu podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku, którzy z zaciekawieniem dopytywali się o możliwość kolejnego spotkania.

CAM00316

Z powodu okresu wakacyjnego następne spotkanie grupy „Daj sobie szansę” odbędzie się 13 sierpnia 2015 r. o godzinie 10.00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sanoku. Spotkania mają charakter aktywizujący. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku należy do tych Ośrodków Pomocy Społecznej w kraju podejmujących działania innowacyjne, a zaproponowana forma wsparcia jest działaniem wykraczającym poza zadania ustawowe. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy, po prostu „ Daj sobie szansę”.

CAM00303

materiał nadesłany

27-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)