REKLAMA
REKLAMA

Rozpocznij realne zmiany w Polsce z NowoczesnąPL. Zacznij od udziału w konsultacjach (FILM)

Rozpocznij realne zmiany w Polsce z NowoczesnąPL. Zacznij od udziału w konsultacjach (FILM)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Społeczeństwo zauważa pilną potrzebę zmian, jest coraz bardziej niezadowolone z działań politycznych osób, którym bardziej zależy na wygraniu wyborów niż na interesach Polaków.


16 czerwca o godz. 10:00 w Rzeszowie w  Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania przy ul. Sucharskiego 2 w auli im. prof. Jerzego Chłopeckiego odbyło się spotkanie Ryszarda Petru, założyciela stowarzyszenia nowoczesnaPL z sympatykami i osobami zainteresowanymi działaniem politycznym organizacji. Spotkanie to jest jednym z całego cyklu spotkań w całej Polsce, zaplanowanych przez Petru.

Ryszard Petru,  pomysłodawca nowoczesnejPL jest ekonomistą, Przewodniczącym Rady Towarzystwa Ekonomistów Polskich. To doświadczony ekspert w zakresie makroekonomii, z praktyką w polskich i międzynarodowych instytucjach i organizacjach. W latach 1997 – 2000 był doradcą prof. Leszka Balcerowicza, wiceprezesa Rady Ministrów i ministra finansów. Współtworzył nowy system emerytalny i założenia reformy finansów publicznych. W latach 2001-2004 pracował jako ekonomista ds. Polski i Węgier w Banku Światowym, gdzie zajmował się zagadnieniami makroekonomicznymi, m.in. reformą finansów publicznych, polityką regionalną i klimatem inwestycyjnym. Doradzał w kwestiach związanych z reformami emerytalnymi i finansami publicznymi w krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej.

Pełnił funkcje m.in. Głównego Ekonomisty Banku BPH (badania i analizy makroekonomiczne gospodarki), dyrektora BRE Banku ds. Strategii i Nadzoru Właścicielskiego oraz Głównego Ekonomisty banku (badania makroekonomiczne), zarządzającego pionem analiz, strategii i relacji inwestorskich w PKO BP oraz partnera firmy doradczej PwC odpowiedzialnego za sektor małych i średnich przedsiębiorstw.

Podczas spotkania otwartego w Rzeszowie Ryszard Petru przedstawił uczestnikom stowarzyszenie i rozpoczął dyskusję na temat nowoczesnej Polski  i potrzeb zmian.  Mówił, że podczas spotkań z ludźmi ciągle słyszy głosy niezadowolenia z działań politycznych, że politycy przestali dbać o interesy Polski i Polaków a od wielu lat koncentrują się na sposobach wygrania wyborów.

Petru po raz kolejny zapewnił, że stawia na ludzi młodych i młodych duchem, którzy do tej pory nie byli zaangażowani politycznie w inne partie. Ważny jest dla niego każdy, kto ma pomysł, energię do działania a także jeśli ma dokonania zawodowe. Zapowiedział konsultacje społeczne, w których każdy może wziąć udział wypełniając ankiety dostępne na stronie stowarzyszenia.

Konsultacje podzielone są na cztery obszary tematyczne:
1. Nowoczesna gospodarka Jak poprawić szkoły i edukację:
– Jak ułatwić start młodych w dorosłość?
– Jak zwiększyć przedsiębiorczość?
– Jak zwiększyć innowacyjność gospodarki?
– Jak wykorzystać cyfrowe szanse i możliwości?

2. Nowoczesne społeczeństwo:
– Jak zwiększyć efektywność ochrony zdrowia?
– Jak lepiej zadbać o środowisko i infrastrukturę?
– Jak polepszyć jakość życia w lokalnych społecznościach?
– Jak zapewnić nam godną i aktywną starość?
– Jak usprawnić pomoc społeczną?

3.Nowoczesne warunki życia:
– Jak zwiększyć stabilność i bezpieczeństwo rodzin?
– Jak rozwijać patriotyzm?
– Jak zwiększyć wpływ obywateli na sprawy kraju?
– Jak rozwijać wolność światopoglądu?
– Jak wzmacniać kulturę i kreatywność?

4. Nowoczesne państwo:
– Jak zadbać o pozycję polski w Europie i świecie?
– Jak usprawnić sejm, urzędy i sądy?
– Jak zwiększyć odpowiedzialność polityków?
– Jak usprawnić finanse publiczne?
– Jak wzmocnić markę POLSKA?

Wszystkie osoby, które zgadzają się z tym, ze w Polsce potrzebne są dobre zmiany zachęcamy do wypełniania ankiet, które po konsultacjach z ekspertami stworzą finalny program wyborczy nowoczesnejPL.

W najbliższym czasie planowane jest w Sanoku spotkanie struktur organizacji. Osoby z Sanoka i okolic, które zgadzają się z Petru, że w Polsce potrzebne są dobre zmiany i chcą zaangażować się w działania zapraszam do kontaktu mailowego.

Edyta Burnatowska
email: nowoczesnaPL.Sanok@gmail.com

ryszard petru

materiał nadesłany

19-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)