REKLAMA
REKLAMA

Rymanów kolebką armwrestlingu? Są już Mistrzowie Polski, czas na Mistrzów Świata (ZDJĘCIA)

RYMANÓW / PODKARPACIE. XVI Puchar Polski Zawodowców, Mistrzostwa Polski Amatorów oraz XII Puchar Świata Zawodowców – w tych trzech imprezach uczestniczyli zawodnicy klubu Spartan Rymanów w listopadzie b.r..

W Pucharze Polski wystartowało tylko 4 juniorów (do lat 18), pozostała część ekipy niestety musiała odpuścić z racji leczenia kontuzji lub braku należytego przygotowania na jedną z największych imprez w Polsce, Grzegorz Nowotarski (obecny Zawodowy Mistrz Polski), niestety również musiał zrezygnować ze startu, ponieważ przebył 2 tyg wcześniej operację co wyeliminowało go ze startu.

Rymanowski klub reprezentowali: Bogdan Pojnar, Adrian Biega, Damian Biega, Grzegorz Biega.

Wyniki zawodów:
Bogdan Pojnar kat 63kg – 2 miejsce ręka prawa – 8 miejsce ręka lewa
Damian Biega kat 63kg – 5 miejsce ręka prawa – 5 miejsce ręka lewa
Adrian Biega kat 70kg – 7 miejsce ręka prawa – 4 miejsce ręka lewa
Grzegorz Biega kat 78kg    – 7 miejsce ręka prawa – 7 miejsce ręka lewa

Liczyliśmy na więcej medali lecz poziom był naprawdę wysoki i niestety udało się przywieść tylko jeden medal, w chwili obecnej mamy koniec sezonu, od stycznia zaczynamy przygotowania na Mistrzostwa Polski i liczymy, że pójdzie nam jeszcze lepiej niż w tym roku gdzie zdobyliśmy 6 medali – mówi Grzegorz Nowotarski, zawodnik Spartan Rymanów.

1

Kolejną imprezą były Mistrzostwa Polski Amatorów, tj. Debiuty 2015 w których również wystartowali zawodnicy z naszego klubu, byli to: Piotr Czerniec oraz Bartek Urbanik.

Wyniki zawodów:
Piotr Czerniec kat 78kg – 1 miejsce ręka prawa – 2 miejsce ręka lewa
Bartek Urbanik kat 78kg – 3 miejsce ręka prawa – 5 miejsce ręka lewa

Świetny wynik Piotra Czerniec pozwala cieszyć się spartanom z kolejnego tytułu Mistrza Polski Amatorów. Rok temu tytuł ten zdobył Jakub (Guziec) Rajchel.

Sam Mistrz Polski o rywalizacji i swoim sukcesie mówi:
Eliminacje przeszedłem bez większego problemu na obie ręce, w finale spotkałem się z Michałem Gawędą z Warszawy z którym wygrałem prawą rękę, lecz niestety okazał się silniejszy na rękę lewą i tym samym wymieniliśmy się miejscami, Bartkowi również zabrakło sił na wejście do finału i ostatecznie zdobył brąz ręki prawej.

Ostatnią imprezą kończącą sezon 2015 był Puchar Świata Zawodowców, na którym nasz kraj reprezentował Grzegorz Nowotarski, czołowy zawodnik oraz Mistrz Polski w Armwrestlingu.

Wyniki zawodów:
Grzegorz Nowotarski kat 78kg – 11 miejsce ręka prawa – 15 miejsce ręka lewa

Sam zawodnik opowiada:
Był to mój pierwszy Puchar Świata ale nie pierwsza impreza tego typu, zjechało się ponad 100 zawodowców z całego świata, łącznie z (Japonią, USA i Kanadą). Pierwszego dnia była ręka lewa, zawodników w kategorii miałem 17-stu, niestety skończyłem na 15 miejscu, z walk wyeliminował Mnie Saitov Zaur z Rosji, który uplasował się na 4 pozycji oraz Grek Filikidis Dimitros który ostatecznie skończył na 10 miejscu, kolejnego dnia rozgrywana była ręka prawa gdzie zgłosiło się 19-stu najlepszych na świecie.

Prawą rękę mam znacznie szybszą i silniejszą, więc  ostatecznie uplasowałem się na 11 miejscu Pucharu Świata. Biorąc pod uwagę moją niedyspozycje oraz brak treningu przez ostatnie 1,5 miesiąca z powodu operacji, uważam ten start za udany, na pewno nabieram coraz większego doświadczenia i z roku na rok w rankingu światowym pcham się o kilka oczek w górę. Kto wie może za kilka lat ja lub któryś z moich podopiecznych przywiezie medal z Mistrzostw Świata lub Europy.

W chwili obecnej w klubie Spartan Rymanów trenuje już 24 osoby, z czego 12 to juniorzy oraz juniorki (są także 2 dziewczyny) w wieku 15-17 lat. Klub rozwija się bardzo dynamicznie, kto wie może za kilka lat Rymanów będzie kolebką Polskiego Armwrestlingu… :)

materiał nadesłany

25-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)