REKLAMA
REKLAMA

Rymanów kolebką armwrestlingu? Są już Mistrzowie Polski, czas na Mistrzów Świata (ZDJĘCIA)

RYMANÓW / PODKARPACIE. XVI Puchar Polski Zawodowców, Mistrzostwa Polski Amatorów oraz XII Puchar Świata Zawodowców – w tych trzech imprezach uczestniczyli zawodnicy klubu Spartan Rymanów w listopadzie b.r..

W Pucharze Polski wystartowało tylko 4 juniorów (do lat 18), pozostała część ekipy niestety musiała odpuścić z racji leczenia kontuzji lub braku należytego przygotowania na jedną z największych imprez w Polsce, Grzegorz Nowotarski (obecny Zawodowy Mistrz Polski), niestety również musiał zrezygnować ze startu, ponieważ przebył 2 tyg wcześniej operację co wyeliminowało go ze startu.

Rymanowski klub reprezentowali: Bogdan Pojnar, Adrian Biega, Damian Biega, Grzegorz Biega.

Wyniki zawodów:
Bogdan Pojnar kat 63kg – 2 miejsce ręka prawa – 8 miejsce ręka lewa
Damian Biega kat 63kg – 5 miejsce ręka prawa – 5 miejsce ręka lewa
Adrian Biega kat 70kg – 7 miejsce ręka prawa – 4 miejsce ręka lewa
Grzegorz Biega kat 78kg    – 7 miejsce ręka prawa – 7 miejsce ręka lewa

Liczyliśmy na więcej medali lecz poziom był naprawdę wysoki i niestety udało się przywieść tylko jeden medal, w chwili obecnej mamy koniec sezonu, od stycznia zaczynamy przygotowania na Mistrzostwa Polski i liczymy, że pójdzie nam jeszcze lepiej niż w tym roku gdzie zdobyliśmy 6 medali – mówi Grzegorz Nowotarski, zawodnik Spartan Rymanów.

1

Kolejną imprezą były Mistrzostwa Polski Amatorów, tj. Debiuty 2015 w których również wystartowali zawodnicy z naszego klubu, byli to: Piotr Czerniec oraz Bartek Urbanik.

Wyniki zawodów:
Piotr Czerniec kat 78kg – 1 miejsce ręka prawa – 2 miejsce ręka lewa
Bartek Urbanik kat 78kg – 3 miejsce ręka prawa – 5 miejsce ręka lewa

Świetny wynik Piotra Czerniec pozwala cieszyć się spartanom z kolejnego tytułu Mistrza Polski Amatorów. Rok temu tytuł ten zdobył Jakub (Guziec) Rajchel.

Sam Mistrz Polski o rywalizacji i swoim sukcesie mówi:
Eliminacje przeszedłem bez większego problemu na obie ręce, w finale spotkałem się z Michałem Gawędą z Warszawy z którym wygrałem prawą rękę, lecz niestety okazał się silniejszy na rękę lewą i tym samym wymieniliśmy się miejscami, Bartkowi również zabrakło sił na wejście do finału i ostatecznie zdobył brąz ręki prawej.

Ostatnią imprezą kończącą sezon 2015 był Puchar Świata Zawodowców, na którym nasz kraj reprezentował Grzegorz Nowotarski, czołowy zawodnik oraz Mistrz Polski w Armwrestlingu.

Wyniki zawodów:
Grzegorz Nowotarski kat 78kg – 11 miejsce ręka prawa – 15 miejsce ręka lewa

Sam zawodnik opowiada:
Był to mój pierwszy Puchar Świata ale nie pierwsza impreza tego typu, zjechało się ponad 100 zawodowców z całego świata, łącznie z (Japonią, USA i Kanadą). Pierwszego dnia była ręka lewa, zawodników w kategorii miałem 17-stu, niestety skończyłem na 15 miejscu, z walk wyeliminował Mnie Saitov Zaur z Rosji, który uplasował się na 4 pozycji oraz Grek Filikidis Dimitros który ostatecznie skończył na 10 miejscu, kolejnego dnia rozgrywana była ręka prawa gdzie zgłosiło się 19-stu najlepszych na świecie.

Prawą rękę mam znacznie szybszą i silniejszą, więc  ostatecznie uplasowałem się na 11 miejscu Pucharu Świata. Biorąc pod uwagę moją niedyspozycje oraz brak treningu przez ostatnie 1,5 miesiąca z powodu operacji, uważam ten start za udany, na pewno nabieram coraz większego doświadczenia i z roku na rok w rankingu światowym pcham się o kilka oczek w górę. Kto wie może za kilka lat ja lub któryś z moich podopiecznych przywiezie medal z Mistrzostw Świata lub Europy.

W chwili obecnej w klubie Spartan Rymanów trenuje już 24 osoby, z czego 12 to juniorzy oraz juniorki (są także 2 dziewczyny) w wieku 15-17 lat. Klub rozwija się bardzo dynamicznie, kto wie może za kilka lat Rymanów będzie kolebką Polskiego Armwrestlingu… :)

materiał nadesłany

25-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)