REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy gimnazjaliści uczą się podstaw samoobrony (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Prawidłowa reakcja młodzieży na czyny zabronione, wzrost świadomości prawnej, nauka podstawowych elementów samoobrony oraz udzielania pierwszej pomocy to główne cele działań pod nazwą „Świadomy i bezpieczny gimnazjalista.

Warsztaty prowadzone są przez sanockich policjantów w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2015”. Zajęcia o charakterze informacyjno-praktycznym są realizowane w sali sportowej w budynku Gimnazjum nr 4 w Sanoku.

Wczoraj ruszyła III edycja działań pod nazwą „ Świadomy i bezpieczny gimnazjalista”. Organizatorem akcji jest Komenda Powiatowa Policji w Sanoku. Działania zostały wsparte przez Grzegorza Korneckiego– dyrektora  Gimnazjum nr 4 w Sanoku, który już po raz trzeci udostępnił salę gimnastyczną i sprzęt sportowy .

1684489434
Głównym celem przedsięwzięcia jest organizacja czasu wolnego, wzrost świadomości prawnej oraz nauka podstawowych elementów samoobrony.

984237795
Zajęcia o charakterze teoretyczno – praktycznym prowadzone są przez asp. Łukasza Sowińskiego. W części teoretycznej policjant omawia podstawowe zasady bezpieczeństwa. Funkcjonariusz przekazuje młodzieży informacje na temat prawidłowych reakcji na czyny zabronione. Uwrażliwia uczniów na niesienie pomocy osobom pokrzywdzonym, reakcję na przejawy agresji i przemocy, których są świadkami.

2097531652
Zajęcia praktyczne z kolei polegają na nauce samoobrony. W trakcie działań prowadzący podkreśla, iż zdrowie i życie człowieka jest najwyższą wartością. Tłumaczy, czym jest samoobrona oraz wyjaśnia na czym polega przekroczenie obrony koniecznej. Zajęcia te obejmują naukę: padów, prawidłowej postawy ciała podczas odpierania ataku, poruszania się w walce, obrony w parterze, przed niebezpiecznym narzędziem, udzielania pierwszej pomocy. Całość poprzedzona jest rozgrzewką i ćwiczeniami gimnastycznymi.

Powyższe działania z pewnością przyczynią się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa oraz zmniejszą ryzyko stania się ofiarą przestępstwa.

źródło: KPP Sanok

11-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)