REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanie bronią złota mistrzostw Polski. Rusza turniej w Sosnowcu

HOKEJ. Hokeiści Ciarko PBS Bank KH Sanok, występujący w Centralnej Lidze Juniorów rozpoczynają zmagania w turnieju finałowym Mistrzostw Polski. Zawody odbywają się w Sosnowcu. Sanoczanie bronią tytułu wywalczonego przed rokiem.

W sezonie zasadniczym nie mieli sobie równych. W 42 meczach zdobyli 98 punktów. Druga Unia Oświęcim zgromadziła ich o 14 oczek mniej. W tym roku zwycięzca CLJ zostanie wyłoniony w turnieju finałowym, który w dniach 7-12 kwietnia zostanie rozegrany w Sosnowcu.

Do turnieju awansowały cztery najlepsze zespoły sezonu zasadniczego oraz dwie z baraży. Sześć ekip podzielono na dwie grupy. Zespoły z miejsca 1 i 2 awansują do półfinałów. Grupę A tworzą: UKS Zagłębie Sosnowiec, MKS Sokoły Toruń oraz Ciarko PBS Bank KH Sanok. W grupie B znalazły się: MMKS Podhale Nowy Targ, JKH GKS Jastrzębie i Unia Oświęcim.

Sanoczanie udział w turnieju rozpoczynają 8 kwietnia. Zawodnicy Ciarko PBS Bank są faworytem zarówno pierwszego meczu z gospodarzem zmagań, jak i triumfu w całym turnieju. Podopieczni Krzysztofa Ząbkiewicza wyjeżdżają z Sanoka jutro o godzinie 8 rano.
– Obiad zjemy już na miejscu. Później chwilowy odpoczynek w zaciszu hotelowych pokoi i o 18 początek walki w obronie mistrzowskiego tytułu – opisuje plany na pierwszy dzień turnieju Krzysztof Ząbkiewicz.

– Atmosfera w szatni jest dokonała. Chłopcy już nie mogą doczekać się początku turnieju. Do Sosnowca jedziemy zdrowi i w pełnym składzie. Wygraliśmy sezon zasadniczy. Czujemy się mocni. Chcemy obronić tytuł. Musimy jednak pamiętać, że to jest turniej i o końcowym sukcesie może zadecydować dyspozycja dnia – dodaje trener.

Juniorzy Ciarko PBS Bank KH Sanok

Bramkarze: Hućko Bartosz, Tatarski Fabian, Kuzio Mateusz.

Obrońcy: Dolny Kamil, Olearczyk Kamil (kapitan drużyny), Ćwikła Konrad, Gębczyk Mateusz, Szporna Kamil, Kamenev Evgeni, Kiwior Sebastian, Bednarz Maksymilian.

Napastnicy: Bielec Maciej, Sawicki Radosław, Naparło Piotr, Wanat Dariusz, Drąg Krzysztof, Michalski Karol, Bar Piotr, Siuty Łukasz, Kopyściański Mikołaj, Chmura Patryk, Hulewicz Tomasz, Fal Mateusz.

Trener: Krzysztof Ząbkiewicz


Terminarz turnieju:

7 kwietnia 2015 (wtorek)
godz. 15:00 MMKS Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie
godz. 17:55 Otwarcie Mistrzostw Polski Juniorów
godz. 18:00 UKS Zagłębie Sosnowiec – MKS Sokoły Toruń

8 kwietnia 2015 (środa)
godz. 15:00 UKH Unia Oświęcim – MMKS Podhale Nowy Targ
godz. 18:00 UKS Zagłębie Sosnowiec – Ciarko PBS Bank KH Sanok

9 kwietnia 2015 (czwartek)
godz. 15:00 JKH GKS Jastrzębie – UKH Unia Oświęcim
godz. 18:00 MKS Sokoły Toruń – Ciarko PBS Bank KH Sanok

11 kwietnia 2015 (sobota)
godz. 15:00 Półfinał 1: A1 – B2
godz. 18:00 Półfinał 2: B1 – A2

12 kwietnia 2015 (niedziela)
godz. 12:00 Mecz o 3 msc.
godz. 15:00 Finał
godz. 17:30 Zakończenie Mistrzostw Polski Juniorów

red.

07-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)