REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanie bronią złota mistrzostw Polski. Rusza turniej w Sosnowcu

HOKEJ. Hokeiści Ciarko PBS Bank KH Sanok, występujący w Centralnej Lidze Juniorów rozpoczynają zmagania w turnieju finałowym Mistrzostw Polski. Zawody odbywają się w Sosnowcu. Sanoczanie bronią tytułu wywalczonego przed rokiem.

W sezonie zasadniczym nie mieli sobie równych. W 42 meczach zdobyli 98 punktów. Druga Unia Oświęcim zgromadziła ich o 14 oczek mniej. W tym roku zwycięzca CLJ zostanie wyłoniony w turnieju finałowym, który w dniach 7-12 kwietnia zostanie rozegrany w Sosnowcu.

Do turnieju awansowały cztery najlepsze zespoły sezonu zasadniczego oraz dwie z baraży. Sześć ekip podzielono na dwie grupy. Zespoły z miejsca 1 i 2 awansują do półfinałów. Grupę A tworzą: UKS Zagłębie Sosnowiec, MKS Sokoły Toruń oraz Ciarko PBS Bank KH Sanok. W grupie B znalazły się: MMKS Podhale Nowy Targ, JKH GKS Jastrzębie i Unia Oświęcim.

Sanoczanie udział w turnieju rozpoczynają 8 kwietnia. Zawodnicy Ciarko PBS Bank są faworytem zarówno pierwszego meczu z gospodarzem zmagań, jak i triumfu w całym turnieju. Podopieczni Krzysztofa Ząbkiewicza wyjeżdżają z Sanoka jutro o godzinie 8 rano.
– Obiad zjemy już na miejscu. Później chwilowy odpoczynek w zaciszu hotelowych pokoi i o 18 początek walki w obronie mistrzowskiego tytułu – opisuje plany na pierwszy dzień turnieju Krzysztof Ząbkiewicz.

– Atmosfera w szatni jest dokonała. Chłopcy już nie mogą doczekać się początku turnieju. Do Sosnowca jedziemy zdrowi i w pełnym składzie. Wygraliśmy sezon zasadniczy. Czujemy się mocni. Chcemy obronić tytuł. Musimy jednak pamiętać, że to jest turniej i o końcowym sukcesie może zadecydować dyspozycja dnia – dodaje trener.

Juniorzy Ciarko PBS Bank KH Sanok

Bramkarze: Hućko Bartosz, Tatarski Fabian, Kuzio Mateusz.

Obrońcy: Dolny Kamil, Olearczyk Kamil (kapitan drużyny), Ćwikła Konrad, Gębczyk Mateusz, Szporna Kamil, Kamenev Evgeni, Kiwior Sebastian, Bednarz Maksymilian.

Napastnicy: Bielec Maciej, Sawicki Radosław, Naparło Piotr, Wanat Dariusz, Drąg Krzysztof, Michalski Karol, Bar Piotr, Siuty Łukasz, Kopyściański Mikołaj, Chmura Patryk, Hulewicz Tomasz, Fal Mateusz.

Trener: Krzysztof Ząbkiewicz


Terminarz turnieju:

7 kwietnia 2015 (wtorek)
godz. 15:00 MMKS Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie
godz. 17:55 Otwarcie Mistrzostw Polski Juniorów
godz. 18:00 UKS Zagłębie Sosnowiec – MKS Sokoły Toruń

8 kwietnia 2015 (środa)
godz. 15:00 UKH Unia Oświęcim – MMKS Podhale Nowy Targ
godz. 18:00 UKS Zagłębie Sosnowiec – Ciarko PBS Bank KH Sanok

9 kwietnia 2015 (czwartek)
godz. 15:00 JKH GKS Jastrzębie – UKH Unia Oświęcim
godz. 18:00 MKS Sokoły Toruń – Ciarko PBS Bank KH Sanok

11 kwietnia 2015 (sobota)
godz. 15:00 Półfinał 1: A1 – B2
godz. 18:00 Półfinał 2: B1 – A2

12 kwietnia 2015 (niedziela)
godz. 12:00 Mecz o 3 msc.
godz. 15:00 Finał
godz. 17:30 Zakończenie Mistrzostw Polski Juniorów

red.

07-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)