REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanie po raz kolejny powalczą o ,,Złoty Kwant” (FILM)

Sanoczanie po raz kolejny powalczą o ,,Złoty Kwant” (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Już po raz kolejny, uczniowie “od Grzegorza”czyli Gimnazjum nr 1 w Sanoku im.Grzegorza z Sanoka, Jakub Grzyb, Jan Bindas, Jakub Cecuła, Bartosz Iwanowski i Jędrzej Gaweł, zakwalifikowali się do finału VIII Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego.

Oprócz uczniów z Gimnazjum nr 1 w Sanoku do finału zakwalifikowało się jeszcze dwie osoby z Gimnazjum nr 4 oraz trzy z Gimnazjum w Zagórzu. W latach ubiegłych reprezentanci Gimnazjum nr 1 w Sanoku zdobywali najwyższe laury w tym prestiżowym konkursie. Do konkursu uczniów przygotowywał pan Patryk Nisiewicz.

fizycy
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Poszukiwanie Talentów” został zorganizowany po raz pierwszy w 2005 roku. Rok 2005 był ogłoszony na świecie Rokiem Fizyki. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów i uczniów klas I i II szkół ponadgimnazjalnych. Ma on charakter popularnonaukowy. Uczniowie przygotowują prace konkursowe, wykonując różne zadania związane z fizyką: piszą eseje, wykonują fotografie, malują plakaty, przeprowadzają wywiady z fizykami, przeprowadzają doświadczenia, układają zabawy dla dzieci o tematyce związanej z fizyką. Nie sprawdza się umiejętności rozwiązywania zadań.

Prace konkursowe sprawdza komisja złożona z doktorantów i pracowników Wydziału Fizyki. Na podstawie oceny uczestnicy dostają dyplom i odznakę „Złoty Kwant”. Autorzy najlepszych prac – około 60 osób – są zapraszani na finał do Warszawy i tu przed komisjami „bronią” swoich utworów. W ramach nagrody sześcioro laureatów wyjeżdża na wycieczkę edukacyjną do jednego z centrów fizyki współczesnej w Europie. Pozostali finaliści i ich nauczyciele dostają nagrody w postaci książek i sprzętu do wykonania doświadczeń.

Finał odbędzie się w Warszawie na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Fizyki przy ul. Pasteura 5 w dniach 1 i 2 czerwca 2015.

źródło: materiał nadesłany

22-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)