REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Dwie nowe wysepki i remont chodnika. GDDKiA zakończyła prace na sanockich drogach (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wysepka na ul. Lipińskiego w pobliżu gimnazjum oraz na ul. Dworcowej przy stacji PKP, a także remont chodnika na ul. Przemyskiej. To prace, jakie w ostatnim czasie na sanockich drogach wykonała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W planie nie ma kolejnych inwestycji, jedynie bieżące działania związane z naprawą ewentualnych zniszczeń.

W ostatnich tygodniach, na jednych z najczęściej używanych dróg w Sanoku, mieszkańcy zauważyli infrastrukturalne zmiany. Na ul. Lipińskiego i Dworcowej powstały wysepki rozdzielające przejścia dla pieszych. Na ul. Przemyskiej wyremontowano chodnik na długości 200 metrów.

W zasadzie o każdej z tych inwestycji można powiedzieć, że była wyczekiwana przez sanoczan, a ze względu na bezpieczeństwo uczestników ruchu, jej realizacja była konieczna. Wysepka przy ul. Lipińskiego znacząco poprawia warunki przejścia na drugą stronę jezdni uczniom pobliskiego gimnazjum. Natomiast, ta po drugiej stronie dworca pomoże przede wszystkim podróżnym, wychodzącym ze stacji PKP lub wysiadającym z parkujących w pobliżu busów. Spore oczekiwania wobec remontu chodnika mieli z kolei mieszkańcy dzielnicy Olchowce. Ten trakt dla pieszych znajdował się w fatalnym stanie, stąd widok precyzyjnie ułożonej kostki, może tylko cieszyć.

Celem przeprowadzenia inwestycji i napraw była poprawa bezpieczeństwa i ułatwienie poruszania się pieszym. Wszystko zrobiliśmy własnymi siłami w ramach bieżących prac. Na razie nie planujemy większych inwestycji drogowych w Sanoku – mówi Joanna Rarus z GDDKiA oddział w Rzeszowie.

W razie pojawienia się ubytków i zniszczeń, pracownicy GDDKiA będą interweniować.

21-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)