REKLAMA
REKLAMA

,,Sanok lodem stoi” na mapach Polski

SANOK / PODKARPACIE. Niezaprzeczalnie wizytówką naszego miasta jest Arena Sanok. Lodowe obiekty sanockiego MOSiRu, trafiły na ekologiczną mapę Polski promując w ten sposób nasz region.

O Arenie przeczytamy:

Gdzie jak gdzie, ale w Sanoku miłośnicy ślizgawek nie mogą narzekać na brak możliwości. Dwa doskonałe lodowiska: tor łyżwiarski Błonie oraz kryte lodowisko w hali sportowej Arena, czynią z tego (nie największego przecież) miasta niemal lodową stolicę Polski.

I specjalnie nie ma co się dziwić, że w Sanoku kibice pasjonują się takimi dyscyplinami, jak łyżwiarstwo szybkie, hokej na lodzie, wyścigi motocyklowe na lodzie (ice speedway), a nawet… curling. Posiadanie takich obiektów, jak sanockie, jest bowiem przepustką do organizacji wydarzeń z najwyższej półki. Nie tylko zresztą sportowych, gdyż miłośnicy bardziej kulturalnych form mają możliwość podziwiania wystawianych tu dość często rewii na lodzie.

Natomiast ci wszyscy, którzy po prostu chcą sobie pojeździć na łyżwach, mają tylko jeden problem: czy wybrać Błonie, czy Arenę. Problem często rozwiązuje się sam, ze względu na dość liczne imprezy sportowe, co nie zmienia faktu, że pojeździć jest gdzie. A ponadto, w przypadku Sanoku, ilość i jakość idą w parze, gdyż zarówno tor łyżwiarski, jak i hala Arena, to obiekty nowoczesne, dostosowane wręcz do światowych standardów. Obydwa administrowane są przez miejscowy MOSiR.

Witold_Swiech_002_Arena_Sanok_z_lotu_ptaka

źródło: portal eko-Polska
foto: Witold Święch

23-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)