REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nowe ceny wody i ścieków. Będziemy płacić mniej

SANOK / PODKARPACIE. O cenach wody w Sanoku mówiono i pisano już bardzo dużo. Wniosek był jeden – jest za drogo. Podjęte zostały działania mające na celu zmniejszenie opłat. W najbliższym roku cena wody spadnie o 5 %. Jak zapowiadają włodarze miasta, obniżki będą większe.

Nowe ceny wody i ścieków
Prezes Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przedłożył wniosek o zatwierdzenie taryf na wodę i ścieki w 2016 r. Działania restrukturyzacyjne i oszczędnościowe w Spółce mimo konieczności, znacznych spłat w przyszłym roku zaciągniętych obligacji komunalnych na budowę oczyszczalni zaskutkowały planowanym obniżeniem stawek opłat o 0,72 zł/m2 czyli prawie 5%. Zamiast 14.65 zł/ m3 płaconych w 2015 r., będzie 13,93 zł/ m3  w 2016r. Istnieją duże szanse, że obniżka cen wody i ścieków będzie bardziej widoczna w 2017 r., gdy wysokości spłacanych zobowiązań finansowych Spółki związanych z zaciągniętymi obligacjami komunalnymi będą niższe.

Waloryzacja stawek podatków i opłat lokalnych
Stawki podatków i opłat lokalnych podlegają corocznej waloryzacji czyli wzrostowi na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów. W tym rozporządzeniu Minister Finansów określa maksymalne stawki podatków obowiązujące w danym roku podatkowym. Na rok 2016 Minister nie zwiększył tych stawek. Również Burmistrz Miasta Tadeusz Pióro podjął decyzję o niepodwyższaniu stawek podatków lokalnych na 2016 r. czyli w przyszłym roku będą obowiązywać stawki z roku 2015. Decyzja ta pozwoli na ograniczenie kosztów działalności sanockich przedsiębiorców, a więc podniesie atrakcyjność inwestycyjną naszego miasta.

Burmistrz Tadeusz Pióro

KRAN

19-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)