REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Sezon łyżwiarski zainaugurowany

SANOK / PODKARPACIE. Burmistrz Tadeusz Pióro dokonał otwarcia nowego sezonu łyżwiarskiego podczas pierwszych zawodów w sezonie 2015/16, które odbyły się w miniony weekend na Arenie Sanok.

W ceremonii inauguracji nowego sezonu uczestniczyli: Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego – Kazimierz Kowalczyk, wiceprezes ds. short-tracku – Marek Kostecki, szef wyszkolenia PZŁS – Ewa Białkowska, Prezes Okręgowego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego – Grzegorz Wysocki oraz Dyrektor MOSiR – Tomasz Matuszewski.

Impreza nosiła nazwę „I Ty zostaniesz mistrzem’’ i była dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Prawie 180 uczestników, specjalistów od short-tracku rywalizowało we wszystkich kategoriach wiekowych. Reprezentanci Białegostoku, Opola, Elbląga, Olsztyna, Torunia, Gdańska, Domaniewic, Sanoka oraz Słowacji i Czech jak co roku przyjechali na otwarcie sezonu na sanocką Arenę licząc na uzyskanie dobrych wyników. Dobre przygotowanie, szybki lód i wzorowa organizacja sprawiły, że wielu z nich powróciło z nowymi rekordami życiowymi. Dla krajowej czołówki zawody były kwalifikacjami do startu w zawodach Pucharu Świata. Reprezentanci Sanoka, zawodnicy UKS MOSiR Sanok uzyskali 14 rekordów życiowych a najbliżej medalu był Michał Mazur, który w biegu na 1500m uplasował się na 4 miejscu.

Podsumowując zawody Prezes PZŁS Kazimierz Kowalczyk podkreślił, że sprawnie przeprowadzona impreza w Sanoku to już tradycja, dlatego w tym sezonie Arena będzie gościć uczestników międzynarodowych zawodów Danubia Cup w styczniu oraz finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lutym 2016 r.

źródło: UM Sanok
foto: Witold Święch

06-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)