REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS
REKLAMA

20 setnych do rekordu Polski. Michalski błysnął w USA

USA. Piotr Michalski pobił rekord życiowy na 500 metrów na zawodach kontrolnych w Salt Lake City. Sanoczanin ukończył bieg z czasem 34,81 i zajął pierwsze miejsce w zawodach. Swoją życiówkę poprawił aż o 0,67 sekundy. – Nie spodziewałem się takiego wyniku – skomentował Michalski.

W biegu na 500m wychowanek sanockiego Górnika zajął pierwsze miejsce ex aequo ze swoim kolegą z kadry, Arturem Wasiem. Start w zawodach zakończył zgrupowanie w amerykańskim Salt Lake City, na którym Piotr przebywał wraz z Norweską Akademią Łyżwiarską.

Wykonaliśmy kawał dobrej pracy razem z Arturem Wasiem, Arturem Nogalem oraz resztą grupy. W moim przypadku zaowocowało to rekordami życiowymi na 500m – podsumował zgrupowanie w USA sanoczanin.

Tydzień wcześniej Michalski pokonał dystans 500m w czasie 35,20. Wynik 34,81, który sanoczanin wykręcił w swoim ostatnim biegu jest gorszy od obecnego rekordu Polski Artura Wasia o zaledwie 0,21 sekundy.

O ile start sprzed tygodnia, mimo rekordu życiowego nie był zbyt udany, to wczoraj poprawiłem większość rzeczy, a dodatkowo miałem bardzo wyrównany bieg z najlepszym sprinterem norweskiej kadry, który wygrałem o 0,01 sek. Spodziewałem się wyniku blisko granicy 35 sekund przy dobrym biegu, ale nie myślałem o tym, żeby zejść poniżej tej granicy – powiedział naszej redakcji Michalski.Zawodnik Górnika startował również na dystansach 1000 metrów. – Dość duży niedosyt mam po tych biegach, ponieważ na nich skupiałem większość swojej uwagi w trakcie zgrupowania. Niestety, nie były one zbyt udane dla mnie, ale teraz wracamy do Europy i mam pomysły co można zmienić i poprawić. Mam nadzieję, że przy pomocy trenera i drużyny na najbliższych zgrupowaniach nadrobię małe zaległości – wyznaje Piotr.

piter

foto: materiał nadesłany

06-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)