REKLAMA
REKLAMA

SDK: Uczta dla melomanów. Na scenie Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Ahrensburg

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki Dom Kultury ponownie gościł bedzie wielkie dzieła wybitnych muzyków. Tym razem na scenie pojawi się Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Ahrensburg. Koncert już w najbliższą środę, 30 września.

Sanocki Dom Kultury zaprasza w środę, 30 września na godz. 18.00. Wstęp wolny

Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Ahrensburg (JSOA) istnieje od 1968 r. i umożliwia około 250 młodym muzykom w wieku od 9 do 27 lat poznanie pracy w dużym zespole muzycznym oraz występy solowe.

Orkiestra wspierana przez Niemiecką Radę Muzyki, Instytut Goethego oraz Land Schleswig-Holstein utrzymuje kontakty z zespołami w Skandynawii, Holandii, USA, Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Grecji, Szkocji, Hiszpanii, Estonii i w innych krajach.

W lecie 2006 r. orkiestra odbyła trzytygodniowe tournée po środkowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Na zaproszenie Blue Lake Fine Arts Camps 64 członków orkiestry gościło w Michigan. Młodzi muzycy mieszkali u rodzin amerykańskich i koncertowali pełniąc role ambasadora kultury niemieckiej. W 2007 r. występowali w Katowicach, w 2008 r. odbyli tournée po Japonii i Estonii. Koncertowali w miastach takich jak Osaka, Fujinomiya, Tama, Tokio i na wyspie Okinawa. W 2008 r. koncerty z okazji obchodów 40 lecia powstania orkiestry odbyły się między innymi w Laeiszhalle w Hamburgu oraz w historycznej sali Columbia Hotels & Resorts, Casino Travemunde. W 2011 r. ponownie wystąpili w USA na za-proszenie Blue Lake Fine Arts Camps.

Orkiestra towarzyszy również licznym chórom z regionu zamieszkania i corocznie koncertuje w dużej sali Laeiszhalle w Hamburgu, występy te cieszą się dużym zainteresowaniem ponadregionalnej publiczności. We wrześniu 2014 r. orkiestra występowała w Helsinkach, między innymi w historycznej sali ratusza w muzeum Ainola, miejscu działania Jeana Sibeliusa.

Dyrygent Michael Klaue urodził się w 1955 r. w Hamburgu. Od 1993 r. kieruje Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną Ahrensburg jak również orkiestrą szkolną z Ahrensburga. Poza tym kierował Młodzieżowym Chórem Kameralnym Ahrensburg oraz chórem kościelnym.

W latach 2002 – 2007 Michael Klaue był nauczycielem akademickim przedmiotu kierowanie zespołami i orkiestrami w Wyższej Szkole Teatralnej i Muzycznej w Hamburgu. Od 1998 r. kierował z ramienia rządu Schleswig-Holstein projektem „Schulen musizieren” Związku Niemiec-kich Nauczycieli Muzyki. Jest zapraszany jako juror na konkursy muzyczne i dyryguje gościnnie na Węgrzech i w USA.

orkiestra

materiał nadesłany

29-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)