REKLAMA
REKLAMA

SDK: Uczta dla melomanów. Na scenie Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Ahrensburg

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki Dom Kultury ponownie gościł bedzie wielkie dzieła wybitnych muzyków. Tym razem na scenie pojawi się Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Ahrensburg. Koncert już w najbliższą środę, 30 września.

Sanocki Dom Kultury zaprasza w środę, 30 września na godz. 18.00. Wstęp wolny

Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Ahrensburg (JSOA) istnieje od 1968 r. i umożliwia około 250 młodym muzykom w wieku od 9 do 27 lat poznanie pracy w dużym zespole muzycznym oraz występy solowe.

Orkiestra wspierana przez Niemiecką Radę Muzyki, Instytut Goethego oraz Land Schleswig-Holstein utrzymuje kontakty z zespołami w Skandynawii, Holandii, USA, Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Grecji, Szkocji, Hiszpanii, Estonii i w innych krajach.

W lecie 2006 r. orkiestra odbyła trzytygodniowe tournée po środkowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Na zaproszenie Blue Lake Fine Arts Camps 64 członków orkiestry gościło w Michigan. Młodzi muzycy mieszkali u rodzin amerykańskich i koncertowali pełniąc role ambasadora kultury niemieckiej. W 2007 r. występowali w Katowicach, w 2008 r. odbyli tournée po Japonii i Estonii. Koncertowali w miastach takich jak Osaka, Fujinomiya, Tama, Tokio i na wyspie Okinawa. W 2008 r. koncerty z okazji obchodów 40 lecia powstania orkiestry odbyły się między innymi w Laeiszhalle w Hamburgu oraz w historycznej sali Columbia Hotels & Resorts, Casino Travemunde. W 2011 r. ponownie wystąpili w USA na za-proszenie Blue Lake Fine Arts Camps.

Orkiestra towarzyszy również licznym chórom z regionu zamieszkania i corocznie koncertuje w dużej sali Laeiszhalle w Hamburgu, występy te cieszą się dużym zainteresowaniem ponadregionalnej publiczności. We wrześniu 2014 r. orkiestra występowała w Helsinkach, między innymi w historycznej sali ratusza w muzeum Ainola, miejscu działania Jeana Sibeliusa.

Dyrygent Michael Klaue urodził się w 1955 r. w Hamburgu. Od 1993 r. kieruje Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną Ahrensburg jak również orkiestrą szkolną z Ahrensburga. Poza tym kierował Młodzieżowym Chórem Kameralnym Ahrensburg oraz chórem kościelnym.

W latach 2002 – 2007 Michael Klaue był nauczycielem akademickim przedmiotu kierowanie zespołami i orkiestrami w Wyższej Szkole Teatralnej i Muzycznej w Hamburgu. Od 1998 r. kierował z ramienia rządu Schleswig-Holstein projektem „Schulen musizieren” Związku Niemiec-kich Nauczycieli Muzyki. Jest zapraszany jako juror na konkursy muzyczne i dyryguje gościnnie na Węgrzech i w USA.

orkiestra

materiał nadesłany

29-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)