REKLAMA
REKLAMA

UWAGA: Osoby starsze są w niebezpieczeństwie! Seria wyłudzeń ,,na policjanta”

SANOK / PODKARPACIE. W dniu dzisiejszym sanoccy policjanci odnotowali bardzo dużą liczbę zgłoszeń o oszustwie ,,na policjanta”. Funkcjonariusze nie uczestniczą w przekazywaniu pieniędzy, o które proszeni są starsi ludzie.

Policja alarmuje, że w dniu dzisiejszym (tj. 9 listopada) na terenie powiatu sanockiego doszło już do kilku prób wyłudzeń pieniędzy metodą ,,na policjanta”. Trwają prace mające na celu namierzenie sprawców, jednak do tego czasu mogą pojawić się kolejne telefony.

Najbardziej narażone są osoby starsze. To właśnie do nich wykonywany jest telefon z informacją, że ktoś z ich rodziny wszedł w konflikt z prawem i jedynym rozwiązaniem załagodzenia sprawy jest przekazanie sporej gotówki policjantowi, który pojawi się w umówionym miejscu lub w domu potencjalnej ofiary. Policjanci informują, że funkcjonariusze nie uczestniczą w przekazywaniu pieniędzy, nie kontaktują się telefonicznie z mieszkańcami i nie proszą o wydawanie pośrednikom pieniędzy.

Policja zwraca się z prośbą, aby dzieci oraz wnuki zadbały o bezpieczeństwo swoich rodziców i dziadków. Tylko w ten sposób można uratować ich przed oszustwami i utratą pieniędzy! Jeśli ktoś otrzyma jakiekolwiek niepokojące sygnały oraz telefony, proszony jest o natychmiastowy kontakt z policją.

na policjanta

09-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)