REKLAMA
REKLAMA

Snowgliding – inauguracja sezonu. Po prostu bajka… (ZDJĘCIA)

To już grudzień, a więc czas na rozpoczęcie sezonu zimowego. Od kilki lat o tej porze w Bieszczadach spotykają się miłośnicy białego szaleństwa, dla których wiatr i skrzydła to sposób na ekstremalne spędzanie wolnego czasu, by wspólnie zainaugurować zimowy sezon snowglidingowy.

W górnych partach Bieszczadów pod koniec listopada sypnęło śniegiem, na rozległych polanach powyżej wysokości 700 m n.p.m, pojawiły się dobre warunki do jazdy  na nartach, które w połączeniu z małym skrzydłem napędzanym wiatrem tworzą dyscyplinę zimową o nazwie Snowgliding.

– Najlepsze warunki panowały na górze, która wznosi się nad miejscowością Rzepedź. Kilkanaście centymetrów śniegu i umiarkowany wiatr z południa stworzył wyśmienite warunki do długich ślizgów i ekstremalnych lotów. Tak wczesne rozpoczęcie sezonu nie zdarzyło się od dawna, to dobry znak ponieważ wkrótce planujemy pobić rekord Europy w tej dyscyplinie polegający na pokonaniu dużego dystansu w terenie górskim – twierdzi Wacław Kuzło instruktor snowglidingu i sportów lotniczych.

Prowing Team Poland
foto: Dariusz Culak & Ewa Szydłowska

01-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)