REKLAMA
REKLAMA

Sprinterski weekend przed Michalskim. Sanoczanin powalczy w Mistrzostwach Świata

ASTANA / KAZACHSTAN. Już jutro w stolicy Kazachstanu rozpoczynają się MŚ w wieloboju sprinterskim łyżwiarzy szybkich. Polskę reprezentować będą Artur Nogal oraz sanoczanin Piotr Michalski, który wystartuje w biegach na 500 i 1000m.

„Przed mistrzostwami czuję się bardzo dobrze. Nie ma żadnego stresu i z pełnym spokojem i mocno zmotywowany czekam ja jutrzejszy start. Z aklimatyzacją w Kazachstanie nie mam żadnych problemów, wszystko przebiega sprawnie i bez żadnych niespodzianek.” – komentuje Piotr Michalski.

Piotr Michalski będzie reprezentował nasz kraj wraz z Arturem Nogalem. Sanoczanin wystartuje na 500 oraz na 1000m.

„Zakwalifikowałem się na te mistrzostwa jako szesnasty na liście i chciałbym również zakończyć te zawody w okolicach tego miejsca a przynajmniej być w pierwszej dwudziestce. Są to Mistrzostwa w wieloboju sprinterskim więc wszystkie biegi muszą być jak najszybsze i suma czterech startów będzie zamieniana na punkty. Według tego wyliczenia będziemy klasyfikowani. Liczę, że będę osiągał czasy na poziomie tych osiąganych ostatnio w Holandii.” – dodaje Michalski.

Ostatnie wyniki potwierdzają, że nasz reprezentant utrzymuje wysoką formę. W obecnym sezonie na 1000m 20-letni sanoczanin poprawił „życiówkę” o prawie 3 sekundy względem ubiegłego roku. Na torze w Heerenveen stracił zaledwie 0,15 sekundy do Zbigniewa Bródki.  Na 500m metrów Piotr poprawił się o sekundę porównując czasy z poprzednim sezonem. Miejmy nadzieję, że występ w stolicy Kazachstanu przyniesie same dobre wspomnienia.

TRANSMISJA NA ŻYWO Z ASTANY: Polsat Sport Extra – sobota (12:30) oraz niedziela (13:30). Zapraszamy do kibicowania!

Piotrowi życzymy powodzenia!

27-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)