REKLAMA
REKLAMA

Sprinterski weekend przed Michalskim. Sanoczanin powalczy w Mistrzostwach Świata

ASTANA / KAZACHSTAN. Już jutro w stolicy Kazachstanu rozpoczynają się MŚ w wieloboju sprinterskim łyżwiarzy szybkich. Polskę reprezentować będą Artur Nogal oraz sanoczanin Piotr Michalski, który wystartuje w biegach na 500 i 1000m.

„Przed mistrzostwami czuję się bardzo dobrze. Nie ma żadnego stresu i z pełnym spokojem i mocno zmotywowany czekam ja jutrzejszy start. Z aklimatyzacją w Kazachstanie nie mam żadnych problemów, wszystko przebiega sprawnie i bez żadnych niespodzianek.” – komentuje Piotr Michalski.

Piotr Michalski będzie reprezentował nasz kraj wraz z Arturem Nogalem. Sanoczanin wystartuje na 500 oraz na 1000m.

„Zakwalifikowałem się na te mistrzostwa jako szesnasty na liście i chciałbym również zakończyć te zawody w okolicach tego miejsca a przynajmniej być w pierwszej dwudziestce. Są to Mistrzostwa w wieloboju sprinterskim więc wszystkie biegi muszą być jak najszybsze i suma czterech startów będzie zamieniana na punkty. Według tego wyliczenia będziemy klasyfikowani. Liczę, że będę osiągał czasy na poziomie tych osiąganych ostatnio w Holandii.” – dodaje Michalski.

Ostatnie wyniki potwierdzają, że nasz reprezentant utrzymuje wysoką formę. W obecnym sezonie na 1000m 20-letni sanoczanin poprawił „życiówkę” o prawie 3 sekundy względem ubiegłego roku. Na torze w Heerenveen stracił zaledwie 0,15 sekundy do Zbigniewa Bródki.  Na 500m metrów Piotr poprawił się o sekundę porównując czasy z poprzednim sezonem. Miejmy nadzieję, że występ w stolicy Kazachstanu przyniesie same dobre wspomnienia.

TRANSMISJA NA ŻYWO Z ASTANY: Polsat Sport Extra – sobota (12:30) oraz niedziela (13:30). Zapraszamy do kibicowania!

Piotrowi życzymy powodzenia!

27-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)