REKLAMA
REKLAMA

Stracili towar i samochody

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. Blisko dwa tysiące paczek papierosów wykryli celnicy podczas kontroli dwóch samochodów przekraczających granicę w Krościenku. Do przemytu papierosów sprawcy wykorzystali swoje pojazdy, które również stracili.

1

Na początku lipca celnicy z przejścia granicznego w Krościenku wytypowali do kontroli samochód osobowy marki Renault Kangoo. Pojazdem kierował obywatel Polski, który jak się później okazało próbował przemycić 715 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do przemytu papierosów sprawca wykorzystał samochód, ukrywając towar m.in. w butli gazowej, drzwiach oraz podszybiu. Celnicy wszczęli przeciwko obywatelowi Polski postępowanie karne skarbowe oraz zabezpieczyli papierosy i samochód.

Pod koniec czerwca również celnicy z Krościenka przechwycili 1250 paczek papierosów. Tym razem mundurowi wybrali do kontroli pojazd z tzw. „czerwonego pasa”. W bocznych ściankach busa marki Renault celnicy wykryli niezgłoszony do kontroli towar. Kierowca busa, 23-letni obywatel Ukrainy, przyznał się do próby przemytu papierosów. Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego. Celnicy skonfiskowali nielegalny towar oraz wart 25 tys. zł samochód. Służba Celna wystąpiła również z wnioskiem do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu.

2

IC Przemyśl

06-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)