REKLAMA
REKLAMA

STRAŻ POŻARNA SANOK: Otrzymują pojazdy, rozdają pojazdy (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Według najnowszych wyników badań Głównego Urzędu Statystycznego straż pożarna to instytucja życia publicznego, której Polacy ufają najbardziej. 94% pozytywnych deklaracji nie bierze się z przypadku. Oddanie zawodowi, misji bycia strażakiem w życiu codziennym, procentuje.

Aby móc bezpiecznie nieść pomoc, niezbędny jest odpowiedni i nowoczesny sprzęt. Stąd też cieszą ostatnie nabytki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku. Trafił do nas bowiem samochód ratowniczo-gaśniczy oraz pojazd z cysterną.

Średni samochód ratowniczo – gaśniczy GBA 2,5/30 z funkcją ratownictwa drogowego. Samochód został zakupiony w ramach zamówienia publicznego zrealizowanego przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Zamówienie obejmowało 7 nowych pojazdów z przeznaczeniem dla wybranych Komend Miejskich i Powiatowych PSP z terenu województwa podkarpackiego. Jeden z wyżej wymienionych siedmiu pojazdów trafił do Komendy Powiatowej PSP w Sanoku.

– Na wyposażeniu pojazdu znalazł się agregat prądotwórczy oraz kompletny zestaw hydraulicznych narzędzi ratowniczych firmy Holmatro. Wartość  przedmiotowego pojazdu z wyposażeniem wynosi 738 072 zł – tłumaczy mł. bryg. Grzegorz Oleniacz, naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego w KP PSP w Sanoku.

5

Zakup współfinansowany ze środków budżetu państwa oraz ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – Regionalny Program Operacyjny województwa podkarpackiego 2007-2013).

Drugi z pojazdów to samochód (ciągnik siodłowy IVECO) wraz z cysterną do przewozu wody o pojemności 25 tys. litrów.

– W tym przypadku, samochód został zakupiony w ramach zamówienia publicznego zrealizowanego przez Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Zamówienie obejmowało 5 identycznych pojazdów, które trafiły do wybranych Komend Miejskich i Powiatowych PSP na terenie kraju. Tym bardziej cieszymy się, że jeden z zakupionych samochodów został przekazany do KP PSP w Sanoku. Cena jednostkowa pojazdu z wyposażeniem wyniosła 782 460 zł – podkreśla mł. bryg. G. Oleniacz.

Zakup współfinansowano ze środków budżetu państwa oraz ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Infrastruktura i Środowisko. Na wyposażeniu pojazdu znajdują się dodatkowo 2 motopompy (Tohatsu 16/8 oraz motopompa pływająca Niagara).

Zakup współfinansowano ze środków budżetu państwa oraz ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Infrastruktura i Środowisko. Na wyposażeniu pojazdu znajdują się dodatkowo 2 motopompy (Tohatsu 16/8 oraz motopompa pływająca Niagara).

Sanoccy strażacy dzielą się sprzętem
Komenda Powiatowa PSP w Sanok w związku z pozyskaniem nowego sprzętu przekazała nieodpłatnie część dotychczas użytkowanego sprawnego technicznie sprzętu do jednostek OSP działających na terenie powiatu sanockiego.

Jeden z pojazdów (GCBA 4/24 Star – Man ) trafił do jednostki OSP w Tyrawie Wołoskiej, gdzie będzie stacjonował i zabezpieczał operacyjnie teren całej Gminy Tyrawa Wołoska.

W przekazaniu pojazdu dla Tyrawy Wołoskiej wzięli udział m.in. (stoją od lewej)

W przekazaniu pojazdu dla Tyrawy Wołoskiej wzięli udział m.in. (stoją od lewej) dh Grzegorz Jasiński – prezes Zarządu oddziału gminnego OSP w Tyrawie Wołoskiej, Jan Chowaniec – wójt gminy Tyrawa Wołoska oraz dh Michał Jasiński – prezes Zarządu OSP w Tyrawie Wołoskiej.

Ponadto do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaćmierzu przekazany został samochód VW Transporter, który do czasu pozyskania przez tutejszą Komendę nowej jednostki transportowej służył przez ostatnie lata członkom specjalistycznej grupy wodnonurkowej.

Pamiątkowe zdjęcie z przekazania pojazdu dla OSP w Jaćmierzu. Po lewej st. bryg. Krzysztof Dżugan - Komendant Powiatowy

Pamiątkowe zdjęcie z przekazania pojazdu dla OSP w Jaćmierzu. Po lewej st. bryg. Krzysztof Dżugan – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku. Po prawej dh Dariusz Pisula – prezes Zarządu OSP w Jaćmierzu.

– Warto podkreślić, że przekazany sprzęt jest nadal w bardzo dobrym stanie. Wybór zarówno Tyrawy Wołoskiej, jak i Jaćmierza nie jest przypadkowy. Gmina Tyrawa Wołoska jest znacznie oddalona od Sanoka. W przypadku zagrożenia czy wypadku, to właśnie ochotnicy z Tyrawy są pierwszymi na miejscu zdarzenia. Z kolei strażacy z OSP w Jaćmierzu od lat podnoszą swoje kwalifikacje i specjalizują się m.in. w działaniach wodnonurkowych – zaznacza st. bryg. Krzysztof Dżugan, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.

Przekazane pojazdy dla OSP Tyrawa Wołoska oraz OSP Jaćmierz

Przekazane pojazdy dla OSP Tyrawa Wołoska oraz OSP Jaćmierz

4

KP PSP Sanok / red.
foto: KP PSP Sanok
SANOK: Nowoczesny sprzęt do dyspozycji komendy PSP. Wielkie wsparcie dla strażaków-płetwonurków

1181053989

02-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)