REKLAMA
REKLAMA

STRAŻ POŻARNA SANOK: Otrzymują pojazdy, rozdają pojazdy (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Według najnowszych wyników badań Głównego Urzędu Statystycznego straż pożarna to instytucja życia publicznego, której Polacy ufają najbardziej. 94% pozytywnych deklaracji nie bierze się z przypadku. Oddanie zawodowi, misji bycia strażakiem w życiu codziennym, procentuje.

Aby móc bezpiecznie nieść pomoc, niezbędny jest odpowiedni i nowoczesny sprzęt. Stąd też cieszą ostatnie nabytki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku. Trafił do nas bowiem samochód ratowniczo-gaśniczy oraz pojazd z cysterną.

Średni samochód ratowniczo – gaśniczy GBA 2,5/30 z funkcją ratownictwa drogowego. Samochód został zakupiony w ramach zamówienia publicznego zrealizowanego przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Zamówienie obejmowało 7 nowych pojazdów z przeznaczeniem dla wybranych Komend Miejskich i Powiatowych PSP z terenu województwa podkarpackiego. Jeden z wyżej wymienionych siedmiu pojazdów trafił do Komendy Powiatowej PSP w Sanoku.

– Na wyposażeniu pojazdu znalazł się agregat prądotwórczy oraz kompletny zestaw hydraulicznych narzędzi ratowniczych firmy Holmatro. Wartość  przedmiotowego pojazdu z wyposażeniem wynosi 738 072 zł – tłumaczy mł. bryg. Grzegorz Oleniacz, naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego w KP PSP w Sanoku.

5

Zakup współfinansowany ze środków budżetu państwa oraz ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – Regionalny Program Operacyjny województwa podkarpackiego 2007-2013).

Drugi z pojazdów to samochód (ciągnik siodłowy IVECO) wraz z cysterną do przewozu wody o pojemności 25 tys. litrów.

– W tym przypadku, samochód został zakupiony w ramach zamówienia publicznego zrealizowanego przez Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Zamówienie obejmowało 5 identycznych pojazdów, które trafiły do wybranych Komend Miejskich i Powiatowych PSP na terenie kraju. Tym bardziej cieszymy się, że jeden z zakupionych samochodów został przekazany do KP PSP w Sanoku. Cena jednostkowa pojazdu z wyposażeniem wyniosła 782 460 zł – podkreśla mł. bryg. G. Oleniacz.

Zakup współfinansowano ze środków budżetu państwa oraz ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Infrastruktura i Środowisko. Na wyposażeniu pojazdu znajdują się dodatkowo 2 motopompy (Tohatsu 16/8 oraz motopompa pływająca Niagara).

Zakup współfinansowano ze środków budżetu państwa oraz ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Infrastruktura i Środowisko. Na wyposażeniu pojazdu znajdują się dodatkowo 2 motopompy (Tohatsu 16/8 oraz motopompa pływająca Niagara).

Sanoccy strażacy dzielą się sprzętem
Komenda Powiatowa PSP w Sanok w związku z pozyskaniem nowego sprzętu przekazała nieodpłatnie część dotychczas użytkowanego sprawnego technicznie sprzętu do jednostek OSP działających na terenie powiatu sanockiego.

Jeden z pojazdów (GCBA 4/24 Star – Man ) trafił do jednostki OSP w Tyrawie Wołoskiej, gdzie będzie stacjonował i zabezpieczał operacyjnie teren całej Gminy Tyrawa Wołoska.

W przekazaniu pojazdu dla Tyrawy Wołoskiej wzięli udział m.in. (stoją od lewej)

W przekazaniu pojazdu dla Tyrawy Wołoskiej wzięli udział m.in. (stoją od lewej) dh Grzegorz Jasiński – prezes Zarządu oddziału gminnego OSP w Tyrawie Wołoskiej, Jan Chowaniec – wójt gminy Tyrawa Wołoska oraz dh Michał Jasiński – prezes Zarządu OSP w Tyrawie Wołoskiej.

Ponadto do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaćmierzu przekazany został samochód VW Transporter, który do czasu pozyskania przez tutejszą Komendę nowej jednostki transportowej służył przez ostatnie lata członkom specjalistycznej grupy wodnonurkowej.

Pamiątkowe zdjęcie z przekazania pojazdu dla OSP w Jaćmierzu. Po lewej st. bryg. Krzysztof Dżugan - Komendant Powiatowy

Pamiątkowe zdjęcie z przekazania pojazdu dla OSP w Jaćmierzu. Po lewej st. bryg. Krzysztof Dżugan – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku. Po prawej dh Dariusz Pisula – prezes Zarządu OSP w Jaćmierzu.

– Warto podkreślić, że przekazany sprzęt jest nadal w bardzo dobrym stanie. Wybór zarówno Tyrawy Wołoskiej, jak i Jaćmierza nie jest przypadkowy. Gmina Tyrawa Wołoska jest znacznie oddalona od Sanoka. W przypadku zagrożenia czy wypadku, to właśnie ochotnicy z Tyrawy są pierwszymi na miejscu zdarzenia. Z kolei strażacy z OSP w Jaćmierzu od lat podnoszą swoje kwalifikacje i specjalizują się m.in. w działaniach wodnonurkowych – zaznacza st. bryg. Krzysztof Dżugan, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.

Przekazane pojazdy dla OSP Tyrawa Wołoska oraz OSP Jaćmierz

Przekazane pojazdy dla OSP Tyrawa Wołoska oraz OSP Jaćmierz

4

KP PSP Sanok / red.
foto: KP PSP Sanok
SANOK: Nowoczesny sprzęt do dyspozycji komendy PSP. Wielkie wsparcie dla strażaków-płetwonurków

1181053989

02-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)