Strzelali, pobijając własne rekordy. Łucznicy znów na podium (ZDJĘCIA)

HUMNISKA / PODKARPACIE. 30 maja 2015 roku w Makowisku odbyła się II Runda Pucharu Okręgu Rzeszowskiego w łucznictwie w bardzo słonecznej pogodzie, co sprzyjało dobrym wynikom oraz wystrzelanie rekordów życiowych.

W zawodach wzięło udział 94 zawodników z 9 klubów województwa rzeszowskiego i 1 klub z Zamościa w sześciu kategoriach wiekowych.

W kategorii dziecko młodsze strzelano z odległości 15 i 10 m (36 strzał)
Na podium stanęli Patrycja Rybczak z Sagitu i Miksiewicz Bartosz z Górnika zajmując 3 miejsce, Ryba Oliwia z Górnika Humniska i  Michał Hordij z Sagitu zajęli 4 miejsce, Konieczko Karolina z Górnika zajęła 6 miejsce.

W kategorii dziecko strzelano z odległości 25,20,15,10 m (72 strzały)
W tej kategorii na podium stanęli: Bednarczyk Jakub z Sagitu i Mazur Aleksandra z Górnika zajmując 3 miejsce, Warchałowska Adrianna z Górnika zajęła 4 miejsce, Miciak Martyna z Sagitu zajęła 5 miejsce natomiast Piotrowski Kacper z Sagitu zajął 9 miejsce.

W kategorii młodzik strzelano z 40 i 20m ( 72 strzały)
Janocha Ewa z Sagitu zajęła 6 miejsce.

W kategorii młodzik straszy strzelano z 50 i 30m (72 strzały):
W tej kategorii zwyciężył Dawid Lasek z Sagitu wynikiem 542 pkt, na podium jeszcze stanęli: Patrycja Piotrowska zajęła 2 miejsce wynikiem 610 pkt, natomiast 3miejsce wystrzelał Kamil Kędra, Kamil Rybczak zajął 4 miejsce i 5 miejsce zajął Kij Konrad.

W kategorii junior młodszy strzelano 2 x 60m (72strzały):
W tej kategorii zwyciężyła Wiktoria Toczek wynikiem 613 pkt., Agata Ryba zajęła 3 miejsce, miejsce 5 zajęli Milena Prach i Patryk Kędra, miejsce 6 zajęła Karolina Wypasek.

W kategorii open strzelano 2 x 70m ( 72 strzały):
Na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Ryba z wynikiem 599 pkt.
Był to udany występ łuczników klubu Sagit i Górnika z Humnisk. Warunkiem zdobycia pucharu okręgu jest uczestnictwo w trzech rundach i osiągnięcie maksymalnych ilości punktów.