REKLAMA
REKLAMA

,,Supermatematyk” wyłoniony! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W minioną sobotę (7 bm) w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św.Kingi w Sanoku, już po raz dwunasty spotkali się uczniowie 17 szkół z bliższej i dalszej okolicy Sanoka, by wziąć udział w zawodach matematycznych. Było ich 64.

Konkurs zorganizowała grupa nauczycieli matematyki w następującym składzie: Joanna Giermańska (SP2 Sanok), Anna Grochowianka (SP Łukowe), Marzena Śliwińska (SP2 Sanok), Halina Pecka (SP2 Sanok), Alicja Staruchowicz-Pastuszczak (SP2 Sanok). Współorganizatorką zawodów była pani Agata Lubieniecka-Płaziak (doradca metodyczny-CDN).

Zawody, już tradycyjnie, składały się z dwóch części: najpierw konkurs indywidualny, a następnie zmagania drużynowe.

W konkursie indywidualnym uczniowie mieli w ciągu 60 minut do rozwiązania 5 zadań, oczywiście dostosowanych do wymagań zawartych w regulaminie. W każdej kategorii wiekowej można było uzyskać maksymalnie 25 punktów. W kategorii klas IV, w której startowało 22 uczniów, I miejsce (25 pkt.) zajął Michał Tokarz (SPŁukowe), II miejsce – Szymon Wojtkowski (SP2 Sanok), a miejsce III–Marcin Bihun (SP2 Ustrzyki Dolne).

W kategorii klas V nie przyznano I miejsca, natomiast najlepszymi spośród 20 zawodników, z wynikiem 17 pkt, okazali się: Maksymilian Łonyszyn (SP2 Sanok) i Urszula Pawłowska (SP Czaszyn), III miejsce zajął Dominik Tomczak(SP2 Ustrzyki Dolne).

Spośród 22 szóstoklasistów największą liczbę punktów – 25 (!)- zdobyli: Beata Olejarz (SP Pruchnik) oraz Szymon Marszałek (SP Zagórz), 24 pkt. i miejsce II zajęli: Tomasz Sroka (SP Olszanica) i Jakub Błażowski (SP Zagórz), natomiast Przemysław Maresz (SP Lesko) uzyskał miejsce trzecie.

W konkursie drużynowym wystartowało 16 trzyosobowych drużyn, które zmagały się z dwunastoma zadaniami. Tutaj ważne były umiejętności: logicznego myślenia, spostrzegawczości i sprawnego liczenia, rozwiązywania zadań – zagadek, szacowania, zapamiętywania,a w dużej mierze współpracy w zespole.

Ostatecznie najlepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Bóbrce, II miejsce zdobyła drużyna z SP w Zarszynie, a na miejscu III uplasowała się drużyna z SP4 w Sanoku.
Zwycięskie zespoły otrzymały wspaniałe puchary, dyplomy i upominki, a każdy uczestnik – pamiątkowy dyplom i mały prezent.

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.
„Supermatematyk” jest jednym z nielicznych konkursów matematycznych, w którym chętnie biorą udział uczniowie szkół podstawowych z naszego regionu. W tym roku uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół w: Besku, Bóbrce, Czaszynie, Jaćmierzu, Lesku, Łukowem, Olszanicy, Pruchniku, Sanoku (SP1, SP2, SP4), Tarnawie Dolnej, Ustrzykach Dolnych (ZSP1, ZSP2), Zagórzu, Zarszynie.

Zawody dają możliwość rozwoju uczniom uzdolnionym matematycznie, pokazują, że zabawa z matematyką to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, a także powiększają grono miłośników matematyki.

Jak co roku, zawody przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy przygotowują uczniów do konkursu oraz poświęcają swój sobotni czas, by wspólnie bawić się matematyką i odkrywać jej piękno.
W tym samym dniu nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom i uczestnikom kolejnej edycji Konkursu Dziecięcej Twórczości Matematyczno – Plastycznej „MATPLAST”.

Tematem były PORY ROKU. Uczniowie klas IV mieli zaprezentować jesień w Krainie Prostokątów, piątoklasiści zimę w Świecie Trójkątów, a szóstoklasiści tworzyli „letnie” prace z kół.
Zdecydowana większość prac potwierdziła pomysłowość oraz wyobraźnię uczniów.
Uczniowie nagrodzeni:

W KATEGORII KLAS IV:
I miejsce: Anna Klimaszewska – SP2 Sanok
II miejsce: Anna Śliwiak –  SP Zarszyn
III miejsce: Michał Tokarz –SP Łukowe,
III miejsce: Bartosz Koczeń – SP1 Sanok

Wyróżnienia:
Martyna Magierowska-SP Komańcza
Gracjan Rudny – SP1 Ustrzyki Dolne,
Katarzyna Najsarek – SP1 Sanok,
Marcin Bihun – SP2 Ustrzyki Dolne,
Paulina Tkacz – SP Lutowiska
Aleksandra Wóciak – SP Olszanica
Dominika Wójcik – SP2 Sanok

W KATEGORII KLAS V:
I miejsce: Damian Grochowianka – SP Zagórz
II miejsce: Bartosz Winczowski  – SP2 Sanok
IIImiejsce: Aleksandra Semen – SP Zagórz
wyróżnienie: Izabela Jakubowska – SP Pielnia

W KATEGORII KLAS VI:
II miejsce: Damian Kostycz – SP Zagórz, Mateusz Jezierski – SP1 Ustrzyki Dolne
III miejsce: Karolina Tkacz – SP Łukowe

Organizatorzy serdecznie dziękują Bankowi PKO BP i PBS – Oddział w Sanoku, Urzędowi Gminy Sanok, Burmistrzowi Miasta Sanoka, oraz Dyrekcji SP2 w Sanoku za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników.

Wszystkim zawodnikom, laureatom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy.

materiał nadesłany

12-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:




Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)