REKLAMA
REKLAMA

Świątecznie, rodzinnie i bardzo smacznie podczas Kiermaszu Wielkanocnego w Zespole Szkół w Bukowsku (FILM)

Świątecznie, rodzinnie i bardzo smacznie podczas Kiermaszu Wielkanocnego w Zespole Szkół w Bukowsku (FILM)

BUKOWSKO / PODKARPACIE. W Zespole Szkół w Bukowsku odbył się Kiermasz Wielkanocny. Artystyczna i kulinarna uczta wprowadziła licznie zebraną publiczność w iście świąteczny nastrój. Zachwyciły przyozdobione stoły, a na nich wielkanocne dekoracje i potrawy.

W hali sportowej w Zespole Szkół w Bukowsku, odbył się kiermasz wielkanocny. Otworzył go dyrektor Janusz Sitarz, który powitał zebranych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Przy licznej publiczności wręczył nagrody klasom, które zajęły I i II miejsca w konkursie na najładniejszą palmę. Następnie pan dyrektor zaprosił na program artystyczny, po którym rozpocząć się miał Kiermasz Wielkanocy połączony z degustacją potraw i wypieków świątecznych.

Część artystyczną rozpoczęli uczniowie I klasy gimnazjum, którzy przypomnieli staropolski obyczaj zwany „Gaikiem” opowiadający o tym, jak odchodzi zima i do życia budzi się wiosna. Z kolei uczniowie klasy piątej opowiedzieli zebranym – wierszem i piosenką- o tradycyjnych obrzędach  wielkanocnych. Na zakończenie II klasa gimnazjum pokazała, jaką cenę miłości  zapłacił za nas Bóg – Człowiek, aby wśród zgiełku słów odnaleźć moc kochania.

Po zakończeniu akademii  zebrani goście udali się do przepięknie ozdobionych stołów. Było  pysznie, świątecznie i wiosennie. Podczas kiermaszu  można było podziwiać oraz zakupić własnoręcznie wykonane przez rodziców i uczniów wielkanocne ozdoby. Swoje prace zaprezentował również Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolicy. Kusiły baranki, pisanki, kraszanki, stroiki, palmy i kartki świąteczne. Ponadto podczas kiermaszu można było spróbować wielkanocnego żurku z domowym chlebem, który zapachem zachęcał nie tylko łasuchów. Były też faszerowane jaja i przepyszne sałatki.  Kusiły także stoły ze słodkościami przygotowanymi przez rodziców i nauczycieli, które przyciągały smakoszy nie tylko zapachem, ale barwą, kształtem i kolorem.  A było w czym wybierać: baby wielkanocne, rogaliki, szarlotki, serniki, keksy i inne słodkości.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Bukowsku pragnie podziękować rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz uczniom za pomoc w zorganizowaniu kiermaszu. Dziękujemy również Zarządowi GS Samopomoc Chłopska Piekarnia.

źródło: Red., materiały nadesłane

1

27-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)