REKLAMA
REKLAMA

Świątecznie, rodzinnie i bardzo smacznie podczas Kiermaszu Wielkanocnego w Zespole Szkół w Bukowsku (FILM)

Świątecznie, rodzinnie i bardzo smacznie podczas Kiermaszu Wielkanocnego w Zespole Szkół w Bukowsku (FILM)

BUKOWSKO / PODKARPACIE. W Zespole Szkół w Bukowsku odbył się Kiermasz Wielkanocny. Artystyczna i kulinarna uczta wprowadziła licznie zebraną publiczność w iście świąteczny nastrój. Zachwyciły przyozdobione stoły, a na nich wielkanocne dekoracje i potrawy.

W hali sportowej w Zespole Szkół w Bukowsku, odbył się kiermasz wielkanocny. Otworzył go dyrektor Janusz Sitarz, który powitał zebranych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Przy licznej publiczności wręczył nagrody klasom, które zajęły I i II miejsca w konkursie na najładniejszą palmę. Następnie pan dyrektor zaprosił na program artystyczny, po którym rozpocząć się miał Kiermasz Wielkanocy połączony z degustacją potraw i wypieków świątecznych.

Część artystyczną rozpoczęli uczniowie I klasy gimnazjum, którzy przypomnieli staropolski obyczaj zwany „Gaikiem” opowiadający o tym, jak odchodzi zima i do życia budzi się wiosna. Z kolei uczniowie klasy piątej opowiedzieli zebranym – wierszem i piosenką- o tradycyjnych obrzędach  wielkanocnych. Na zakończenie II klasa gimnazjum pokazała, jaką cenę miłości  zapłacił za nas Bóg – Człowiek, aby wśród zgiełku słów odnaleźć moc kochania.

Po zakończeniu akademii  zebrani goście udali się do przepięknie ozdobionych stołów. Było  pysznie, świątecznie i wiosennie. Podczas kiermaszu  można było podziwiać oraz zakupić własnoręcznie wykonane przez rodziców i uczniów wielkanocne ozdoby. Swoje prace zaprezentował również Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolicy. Kusiły baranki, pisanki, kraszanki, stroiki, palmy i kartki świąteczne. Ponadto podczas kiermaszu można było spróbować wielkanocnego żurku z domowym chlebem, który zapachem zachęcał nie tylko łasuchów. Były też faszerowane jaja i przepyszne sałatki.  Kusiły także stoły ze słodkościami przygotowanymi przez rodziców i nauczycieli, które przyciągały smakoszy nie tylko zapachem, ale barwą, kształtem i kolorem.  A było w czym wybierać: baby wielkanocne, rogaliki, szarlotki, serniki, keksy i inne słodkości.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Bukowsku pragnie podziękować rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz uczniom za pomoc w zorganizowaniu kiermaszu. Dziękujemy również Zarządowi GS Samopomoc Chłopska Piekarnia.

źródło: Red., materiały nadesłane

1

27-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)