REKLAMA
REKLAMA

Trepczańskie Lato 2015 (ZDJĘCIA)

TREPCZA / PODKARPACIE. Od kilku już lat wokół święta patronalnego parafii Wniebowzięcia NMP organizowane są spotkania nie tylko modlitewne, ale również o charakterze sportowo-rekreacyjnym czy kulturalnym, mające na celu większą integrację mieszkańców Trepczy oraz gości spędzających tu wakacje.

Pierwszą z wakacyjnych imprez będzie „Niedziela z Patronem Kierowców” zaplanowana na ostatnią niedzielę lipca, z poświęceniem pojazdów i licznymi konkursami, nie tylko dla najmłodszych. Niezwykle bogato zapowiada się program skupiony wokół parafialnego odpustu. Oprócz turnieju piłkarskiego na Orliku przewidziane są prezentacje na estradzie przy Papieskiej Barce różnych talentów dzieci i młodzieży. Jak zawsze ciekawie zapowiada się wieczorny koncert piosenki, którego gospodarzem będzie Marek Dziok. Zainteresowani najnowszą historią miejscowej parafii będą mogli wysłuchać prelekcji o najważniejszych wydarzeniach religijnych w udziałem biskupów przemyskich w ostatnim 40-leciu. Głównym punktem uroczystości religijnej Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia br. będzie suma odpustowa z poświęceniem tradycyjnego wieńca dożynkowego oraz wianków. Modlitwom przewodniczyć będzie ks. prałat Edward Sobolak z Przemyśla.

3

„Trepczańskie Lato 2015” zwieńczy dziękczynna pielgrzymka autokarowa na Jasna Górę oraz do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II. Szczegółowy program wydarzeń sierpniowych będzie podany w późniejszym terminie. Być może będzie poszerzony o nowe ciekawe punkty. Powodzenie spotkań w plenerze uzależnione jest od pogody. Mamy nadzieję, że będzie łaskawa dla zarówno dla organizatorów, jak i uczestników. Szczególny koloryt mają zawsze imprezy z udziałem dzieci. Wśród uczestników zapewne pojawią się dzieci licznej „trepczańskiej emigracji” z różnych krajów Europy, które przyjeżdżają  na  wakacyjny wypoczynek do swoich dziadków. Dekoracja z powiewających flag krajów, do których przed laty ich rodzice wyemigrowali powinna być dodatkowym i miłym znakiem wakacyjnej integracji.

1

2

4

źródło: materiały nadesłane

autor: pr

foto: materiały nadesłane

03-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)