REKLAMA
REKLAMA

Trwają prace przy umacnianiu skarpy. Sanoczanie mogą spać spokojnie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE: Trwają prace przy umacnianiu skarpy przy ul. Podgórze w Sanoku. Miasto na zabezpieczenie osuwiska zarezerwowało 3,6 mln złotych. Pieniądze pochodzą z ostatniej rezerwy celowej budżetu państwa w ramach podziału środków na usuwanie skutków osuwisk.


Powstały mury oporowe o długości 40 metrów u podnóża skarpy i w jej połowie, sieci kanalizacyjne oraz system drenażowy. Aktualnie na górnej części zbocza trwa kształtowanie nasypu natomiast na dolnej są wiercone pale – dowiedzieliśmy się od inżyniera budowy.

Do zabezpieczania osuwiska używane są popularnie zwane larseny, czyli grodzice. Są to stalowe lub żelbetonowe elementy mające zabezpieczyć ścianę przed osunięciem. Do tej pory prace przebiegają na ogół bezproblemowo. Słabszy grunt w środkowej części umożliwia sprawniejszą realizacje założeń . Twarda skała dookoła urwiska spowodowała, że wiercono specjalną technologią – młotkiem dolnym. Ostatnim etapem prac ma być wycięcie krzewów i posadzenie trawy. Koniec inwestycji jest zaplanowany na 9 listopada.

 

15-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)