REKLAMA
REKLAMA

TRZEŹWY PORANEK: w brzozowskim ,,czysto” w sanockim i leskim jeden kierowca na podwójnym gazie

POWIAT SANOCKI, LESKI, BRZOZOWSKI. Wczoraj wczesnym rankiem policjanci prowadzili akcję „Trzeźwy Poranek”. Celem działań jest kontrola stanu trzeźwości kierujących oraz ujawnienie tych, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po wcześniejszym wypiciu alkoholu. W powiecie leskim i sanockim ujawniono po jednym kierującym pod wpływem alkoholu.


POWIAT LESKI:
Policjanci przebadali blisko 260 osób, jeden kierowca stracił prawo jazdy.

Przeprowadzona akcja miała postać wyrywkowego badania kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym przez nich powietrzu. Policjanci z wydziału prewencji i ruchu drogowego leskiej komendy, we wczesnych godzinach rannych, w kilku miejscach na terenie miasta i powiatu, skontrolowali trzeźwość kierujących.

Przebadano 257 osób. Wśród tych osób znalazł się jeden nieodpowiedzialny kierowca, który wsiadł za kierownicę swojego samochodu po wcześniejszym spożyciu alkoholu. 35-letni mężczyzna w miejscowości Solina kierował peugeotem mając blisko pół promila alkoholu w organizmie.

35-latek odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Za wykroczenie kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara grzywny bądź aresztu.

POWIAT SANOCKI:
W ramach akcji policjanci przebadali 532 kierujących. Wśród wszystkich kierowców ujawniono tylko jedną osobę, która miała 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

POWIAT BRZOZOWSKI:
W wyniku działań prowadzonych na obszarze całego powiatu brzozowskiego zorganizowano 8 punktów kontrolnych, na których policjanci sprawdzili trzeźwość 493 kierowców. Funkcjonariusze nie ujawnili osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu.

2010887824

foto: archiwum KWP

 

źródło: KPP Lesko,
KPP Brzozów

22-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)