REKLAMA
REKLAMA

Uczniowie sanockiej PSM nie przestają zachwycać!

SANOK / PODKARPACIE. W grudniu wszystkie szkoły muzyczne z Podkarpacia brały udział w odbywających się w różnych miastach Przesłuchaniach Regionalnych Centrum Edukacji Artystycznej, które są w tym roku główną formą oceny poziomu pracy szkół.

Znakomicie zaprezentowali się w nich uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku – soliści z PSM II st. oraz zespoły z PSM I st.

Duet fortepianowy Bartosz Jarosz (z klasy Okasany Drozdowskiej) i Mateusz Putyra (z klasy Janusza Ostrowskiego) otrzymał jedną z najwyższych punktacji spośród 78 duetów z całego Podkarpacia – 23,7 pkt. oraz specjalne wyróżnienie, podobnie jak ich pedagodzy. Duet z Sanoka zachwycił Jurorów nie tylko świetnym wykonaniem, ale swoim zaangażowaniem emocjonalnym, kreatywnością i energetycznym graniem.

Bartosz Jarosz i Mateusz Putyra Rzeszów 2015

W Przesłuchaniach Klasy Gitary w Jarosławiu oraz Instrumentów Smyczkowych w Przemyślu  podobnie świetne oceny uzyskała Maria Korzeniowska (23,33 pkt) z klasy dr Iwony Bodziak oraz Zuzanna Dulęba (23 pkt), uczennica Grażyny Dziok, również wyróżnione, tak jak ich nauczycielki prowadzące. Niewiele mniej (22,33pkt) uzyskał kwartet gitarowy Iwony Bodziak w składzie: Maria Korzeniowska, Maria Kozimor, Zuzanna Kopiec i Michał Chmura.

Zuzanna Dulęba, Karol Wiciński, Maria Korzeniowska

Bardzo dobrze zaprezentowali się kolejni sanoccy wychowankowie: Karol Wiciński (altówka), uczeń Mariusza Tobiasiewicza (22 pkt.), Bartosz Kątski (akordeon), uczeń Andrzeja Smolika (21,66 pkt) na Przesłuchaniach Klasy Akordeonu w Stalowej Woli (razem z województwem lubelskim !), Zespół Capriccio – Hanna Szczepańska, Tymon Gawłowski, Mateusz Wójcik oraz Michał Kielniak, prowadzony przez dr Iwonę Bodziak, Ewę Kiczorowską i Roberta Kroka (Przesłuchania Zespołów Kameralnych w Dębicy), Izabela Kudroń (flet), uczennica Doroty Zubel, która otrzymała wyróżnienie – na Przesłuchaniach Instrumentów Dętych Drewnianych w Krośnie, podobnie jak Arkadiusz Jakiel, uczeń Wiesława Brudka. Najlepszym uczestnikiem przesłuchań wiolonczeli i kontrabasu (Mielec) był natomiast kontrabasista Sylwester Zimka (20,66 pkt), uczeń Wojciecha Gąbki.

Tradycyjnie udanie zaprezentowały się także kameralne zespoły z PSM I st. na Przesłuchaniach w Dębicy – Trio Bajka: Kamila Stec, Joanna Kiczorowska i Bartosz Jarosz – prowadzone przez Grażynę Dziok i Oksanę Drozdowską, Dolce  Trio – Wiktoria Cecuła, Oliwia Kotlarczyk i Wiktoria Korczyńska – pod opieką Doroty Zubel, Małgorzaty Golarz i Moniki Śliwki, a także na Przesłuchaniach Zespołów Instrumentów Dętych w Tarnobrzegu Trio w składzie Joanna Czyż, Katarzyna Sworst i Nikoletta Kudroń, prowadzone przez Wiesława Brudka.

Warto podkreślić, że w Przesłuchaniach tych brali udział również przedstawiciele Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku – Marek Fejdasz, trębacz z klasy Piotra Grabonia – uzyskał wraz z pedagogiem wyróżnienie, dobrze w Przesłuchaniach Akordeonu zaprezentował się także Dawid Szmyd, uczeń Andrzeja Smolika. Wyróżniono w Przesłuchaniach akompaniatorów sanockich szkół – Dorotę Skibicką, Roberta Handermandera, dr Daniela Eibina i Iwonę Seredę.

Wszystkim uczestnikom Przesłuchań i ich pedagogom należą się ogromne wyrazy uznania, gdyż kolejny raz potwierdziły one bardzo wysoki poziom dydaktyczny nauczycieli Sanockich Szkół Muzycznych zarówno I , jak i II stopnia oraz Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia. Wielokrotnie wyróżnianych uczniów i zespołów melomani z Sanoka mogli już poznać w trakcie różnorodnych koncertów i audycji muzycznych.

materiały nadesłane

22-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)