REKLAMA
REKLAMA

Nowe media w stolicy (ZDJĘCIA)

Tuż przez świąteczną przerwą w nauce, 15 i 16 grudnia 2015 roku, studenci kierunku NOWE MEDIA, REKLAMA, KULTURA WSPÓŁCZESNA PWSZ w Sanoku wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Warszawy.

Zgodnie z planem w jej trakcie odwiedziliśmy redakcje największych ogólnopolskich mediów, a także instytucje kulturalno-edukacyjne wykorzystujące w swoich działaniach nowoczesne technologie elektroniczne i medialne.

W pierwszym dniu odwiedziliśmy redakcję Polsat News – zaskoczyło nas tempo pracy, w jakim odbywa się realizacja materiałów dla tego kanału informacyjnego, a także wielość informacji, jakie dziennikarze muszą przeanalizować. Kolejnym punktem programu była redakcja radiowej „Trójki” przy ulicy Myśliwieckiej. Oprowadzani przez pana Artura Andrusa, mieliśmy okazję sprawdzić się przy mikrofonie jako dziennikarze radiowi, a także zobaczyć na żywo prowadzenie popularnej audycji „Za, a nawet przeciw” prowadzonej przez Kubę Strzyczkowskiego. Na koniec dnia udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, najbardziej obleganej chyba placówki muzealnej stolicy, z niezwykle ciekawą, interaktywną i nowoczesną ekspozycją.

IMG_1412

Drugiego dnia na dzień dobry gościliśmy w studiu – a jakże – Dzień Dobry TVN.  Mieliśmy nawet okazję wystąpić na żywo jako „publiczność”!;-) Oprowadzająca nas kierownik produkcji Agnieszka Malinowska przedstawiła nam pracę całej ekipy od środka, zdradzając także kilka tajemnic – np. co dzieje się z potrawami przygotowanymi przez kucharzy w programie. Po medialnym poranku ruszyliśmy odwiedzić Muzeum Techniki i Przemysłu mieszczące się w Pałacu Kultury i Nauki, a następnie popularne Centrum Nauki Kopernik. W obu miejscach interesowały nas przede wszystkim medialne i komputerowe technologie. W Muzeum Techniki mieliśmy także okazję do podróży w przeszłość i świetnej zabawy. Dostarczyła nam jej interaktywna ekspozycja „Retro Gaming Corner” – zabytkowych już dziś komputerów z grami  z czasów naszych rodziców, a przynajmniej starszego rodzeństwa.

Wizyta w ośrodkach medialnych Warszawy nie byłaby łatwa do zorganizowania i też nie przebiegałaby w tak milej atmosferze, gdyby nie pomoc dziennikarzy pochodzących z naszego regionu i z nim związanych. Dziękujemy panu Arturowi Andrusowi, pani Magdalenie Kaliniak oraz panu Bogdanowi Adamowi Miszczakowi za pomoc w organizacji naszej medialnej eskapady.

materiały nadesłane

22-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)