REKLAMA
REKLAMA

Ugoda w sądzie. Nie będzie dyscyplinarki, ale odszkodowanie o połowę niższe

SANOK / PODKARPACIE. Damian Delekta, były dyrektor MOSiR doszedł do porozumienia z miastem. Podczas rozprawy sądowej doszło do ugody pomiędzy stronami. Były dyrektor MOSiR otrzyma o połowę niższe odszkodowanie. Pierwotnie żądał (24,5 tys. zł.). Zmieniona została natomiast kwalifikacja zwolnienia.

Nie będzie miała charakteru dyscyplinarki, a rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron.

Damian Delekta został dyscyplinarnie zwolniony z funkcji dyrektora sanockiego MOSiRu. Decyzja władz miasta była skutkiem przeprowadzonego na początku roku audytu, który wskazał szereg nieprawidłowości w funkcjonowaniu MOSiRu.

W raporcie audytor Jan Fuks wskazał wiele nieprawidłowości związanych z zarządzaniem placówką. Efektem było dyscyplinarne zwolnienie Damiana Delekty, który funkcję dyrektora pełnił od października 2005 roku. Umowa została rozwiązana 9 kwietnia br. na podstawie art. 52 Kodeksu Pracy.
– Przyczyną rozwiązania umowy o pracę jest ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych. Nie było odpowiedniego kierowania finansami przeznaczonymi na działalność statutową, brakowało również właściwego nadzoru nad pracą podwładnych – komentowano w Urzędzie Miasta w Sanoku.

Były dyrektor nie zgadzał się z taką decyzją. Delekta domagał się odszkodowania 24,5 tys. zł. Jego zdaniem zwolniono go z naruszeniem prawa. W wyniku ugody, odszkodowanie wypłacone byłemu dyrektorowi MOSiR będzie o połowę niższe. Zmieni się natomiast kwalifikacja zwolnienia, z dyscyplinarnego na rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron.
– Po audycie spotkanie z dyrektorem nie było możliwe, gdyż przebywał on na zwolnieni lekarskim. Doszło do rozprawy w sądzie. Nie mniej nie chcieliśmy dłużej przeciągać tej sprawy. Doszliśmy do porozumienia. Teraz najważniejsze jest to, aby rozstrzygnąć konkurs na stanowisko dyrektora MOSiR. I aby ośrodek mógł zacząć prężnie działać – skomentował Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

Obecnie obowiązki dyrektora wypełnia Roman Mól. Pierwszy ogłoszony konkurs na to stanowisko nie przyniósł rozstrzygnięcia. Do 25 czerwca można składać oferty, w ogłoszonym drugim konkursie.

 2726

red.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Basen odkryty w Sanoku to ruina! Na remont nie ma co liczyć (ZDJĘCIA)

Były dyrektor MOSiRu składa do sądu pozew o odszkodowanie w kwocie blisko 25 tys. zł

Poznaliśmy nazwiska kandydatów na szefa sanockiego MOSiRu

Nie wyłoniono nowego dyrektora sanockiego MOSiRu. Będzie kolejny konkurs?

19-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)