REKLAMA
REKLAMA

Ukraińcy po raz kolejny udawali obywateli Rumunii

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili po raz kolejny w ostatnim czasie, proceder posługiwania się przez obywateli Ukrainy fałszywymi dokumentami rumuńskimi.

Na przejściu granicznym w Medyce do odprawy zgłosiło się małżeństwo: kobieta w wieku: 29 – lat i mężczyzna – 31 lat. Do kontroli granicznej przedstawili paszporty wystawione na obywateli Rumunii. Strażnicy graniczni szybko ustalili, że dokumenty są przerobione – cala strona personalizacja została wymieniona na inną.

W bagażu małżeństwa ujawniono oryginalne dokumenty, wskazujące że zatrzymana para to obywatele Ukrainy oraz dodatkowo podrobione rumuńskie dowody osobiste i prawa jazdy.

Małżeństwu przedstawiono zarzut popełniania przestępstwa posługiwania się fałszywymi dokumentami oraz próby nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Oboje dobrowolnie poddali się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 1 roku. Ukraińcy otrzymali również decyzje o odmowie wjazdu na teren Polski.

Jest to już czwarty w tym roku ujawniony przypadek posługiwania się przez Ukraińców przerobionymi rumuńskimi paszportami i podrobionymi rumuńskim dowodami osobistymi oraz prawami jazdy. Wcześniej do takiego zdarzenia doszło w kwietniu na przejściu granicznym w Korczowej i na przejściu lotniczym w Rzeszowie – Jasionce. Tydzień temu Ukraińca z fałszywymi rumuńskimi dokumentami zatrzymano w Rzeszowie – Jasionce.

Obywatele Ukrainy posługują się fałszywymi dokumentami rumuńskimi, aby w ten sposób zalegalizować swój „przeterminowany” pobyt na terenie Unii Europejskiej.

full_5a38146b2da8937214a9a659a01c07ca

źródło: BOSG

12-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)