REKLAMA
REKLAMA

Młodzi patrzą w przyszłość! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Auli Centrum Sportowo-Dydaktycznego PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego Akademii Przyszłości –  programu realizowanego przez Stowarzyszenie Wiosna, który Pani Rektor PWSZ podobnie jak w ubiegłych latach objęła honorowym patronatem.


Akademia Przyszłości jest ogólnopolskim programem, który ma na celu przeprowadzenie dzieci od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Do programu trafiają uczniowie, którzy mają trudności w szkole. Wolontariusze pomagają w nauce, a jednocześnie pracują nad samooceną dziecka. Współpraca oparta jest na systemie Motywatorów Zmiany – dzięki pracy indywidualnej zdecydowana większość dzieci zaczyna odnosić pierwsze sukcesy. W roku ubiegłym w programie uczestniczyło 1800 dzieci z całej Polski, z czego ponad 80% zaczęło osiągać swoje pierwsze sukcesy.

W tegorocznej sanockiej edycji programem objętych zostało 20 dzieci. Dodatkowo w ramach programu zostanie przeprowadzona kampania dla darczyńców, którzy zechcą zakupić Indeks Sukcesów dla wybranego dziecka i zapewnić mu udział w programie.

Inaugurację zorganizowało stowarzyszenie Wiosna z koordynatorem Wojewódzkim Ewą Pisarz oraz liderem Akademii Przyszłości w Sanoku Bartłomiejem Safatem. Otwierające spotkanie – Pani Rektor doc. dr Elżbieta Cipora wraz z Panią Prorektor dr Magdaleną Konieczny zaprezentowały się w strojach rektorskich, co wzbudziło zainteresowanie i ekscytację zgromadzonych dzieci. Uroczystemu otwarciu tegorocznej edycji programu towarzyszyły liczne atrakcje: pokaz Freestyle (football) Zespołu Nolimit z Rzeszowa oraz warsztaty bębniarskie prowadzone przez Jacka Dusznika, muzyka zespołu Matragona z Sanoka. Wzruszeń dostarczyło wystąpienie Adriana Beściaka z Rzeszowa, który opowiedział historię swojej podróży na wózku inwalidzkim.

Wolontariuszom Akademii Przyszłości życzymy zapału, cierpliwości i energii do pracy z podopiecznymi, objętym programem dzieciom wytrwałości w dążeniu do celu, a koordynatorom programu motywacji do dalszych działań.

źródło: materiały nadesłane

12-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook