REKLAMA
REKLAMA

Ukrainiec próbował wręczyć łapówkę

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Korczowej zatrzymali wczoraj (13 października) 39 – letniego obywatela Ukrainy, który próbował wręczyć strażnikowi granicznemu łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Ukrainiec zgłosił się do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski. Mężczyzna poruszał się pasem przeznaczonym dla podróżnych, którzy nie przewożą tzw. towarów  TAX FREE. Tymczasem podczas kontroli granicznej zgłosił, że takie towary jednak posiada – była to m.in. markowa odzież. Strażnikowi granicznemu, który polecił mu ustawić się na pas TAX FREE zaproponował korzyść majątkowa w postaci połowy kwoty odliczonego podatku VAT – tj. ok. 45 euro w zamian za umożliwienie odprawy poza kolejnością oraz za możliwość rozliczenia towarów TAX FREE na pasie do tego nie przeznaczonym.

Ukraińcowi postawiono zarzut popełnienia przestępstwa łapownictwa czynnego grozi mu za to kara pozbawienia wolności do 10 lat.

źródło: BiOSG

15-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)