REKLAMA
REKLAMA

Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej w Zagórzu (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Tłumy wiernych przeszły ulicami Zagórza w tradycyjnej, barwnej procesji z okazji święta Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Bożego Ciała. Tak, jak co roku procesja zgromadziła setki wiernych.

Uroczysta procesję poprzedziła Msza Św. w kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Nowym Zagórzu. Uczestniczyli w niej kapłani z zagórskich parafii, na czele z dziekanem ks. Eugeniuszem Dryniakiem. Trasa procesji przebiegała z kościoła w Nowym Zagórzu do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Starym Zagórzu. Dzieci pierwszokomunijne sypały kwiaty, a policja eskortowała uczestników. Uroczysty korowód zatrzymywał się kolejno przy barwnie przystrojonych ołtarzach: naprzeciw SP w Nowym Zagórzu, przy poczcie, przed zagórską cerkwią. Procesje zakończono nabożeństwem odprawianym na specjalnym plenerowym ołtarzu przy Zgórskiem sanktuarium. W procesji uczestniczyli duszpasterze z obydwu kościołów. Nabożeństwo poprowadził ks. Józef Kasiak.

05-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)