REKLAMA
REKLAMA

Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej w Zagórzu (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Tłumy wiernych przeszły ulicami Zagórza w tradycyjnej, barwnej procesji z okazji święta Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Bożego Ciała. Tak, jak co roku procesja zgromadziła setki wiernych.

Uroczysta procesję poprzedziła Msza Św. w kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Nowym Zagórzu. Uczestniczyli w niej kapłani z zagórskich parafii, na czele z dziekanem ks. Eugeniuszem Dryniakiem. Trasa procesji przebiegała z kościoła w Nowym Zagórzu do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Starym Zagórzu. Dzieci pierwszokomunijne sypały kwiaty, a policja eskortowała uczestników. Uroczysty korowód zatrzymywał się kolejno przy barwnie przystrojonych ołtarzach: naprzeciw SP w Nowym Zagórzu, przy poczcie, przed zagórską cerkwią. Procesje zakończono nabożeństwem odprawianym na specjalnym plenerowym ołtarzu przy Zgórskiem sanktuarium. W procesji uczestniczyli duszpasterze z obydwu kościołów. Nabożeństwo poprowadził ks. Józef Kasiak.

05-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)