REKLAMA
REKLAMA

UWAGA: Zmiana organizacji ruchu w Rzeszowie. Zaczną obowiązywać buspasy

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od czwartku zacznie obowiązywać w Rzeszowie zmieniona organizacja ruchu. Zmiany obejmować będą uruchomienie buspasów na kilku głównych ulicach miasta. Z nowo wprowadzonych buspasów będą mogły korzystać autobusy, busy, pojazdy służb ratowniczych i taksówki.

Policjanci apelują o zwracanie uwagi na nowe oznakowanie, stosowanie się do zmienionej organizacji i zachowanie w najbliższych dniach szczególnej ostrożności.

W związku z budową systemu integrującego transport publiczny w Rzeszowie, od czwartku zmieniona zostanie organizacja ruchu poprzez wprowadzenie  buspasów.  Buspasy obowiązywały będą od jutra w dni powszednie w godzinach od 6:30 do 9:30 oraz od 14:30 do 17:30.

Buspasy zostały wyznaczone:

– na Al. J. Piłsudskiego na odcinku od mostu nad Wisłoku do Ronda Dmowskiego oraz w  kierunku przeciwnym;
– na ul. Warszawskiej od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do Ronda Jana Pawła II i dalej ulicą Marszałkowską i Wiadukt Tarnobrzeski do Ronda Romana Dmowskiego;
– na ul. Lubelskiej od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do Ronda Jana Pawła II i i dalej ulicą Marszałkowską, przez Wiadukt Tarnobrzeski do Ronda Romana Dmowskiego;
– ul. Cieplińskiego w kierunku ul. Dąbrowskiego buspasy obowiązywać będą na odcinku od Ronda Dmowskiego do Ronda Pakosława ( na wysokości komendy Państwowej Straży Pożarnej);
– następnie za Placem Śreniawitów na ulicy Dąbrowskiego od skrzyżowania z ul. Unii Lubelskiej do skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawy.

W kierunku przeciwnym buspasy obowiązywać będą:

– od Instytutu Muzyki na całej długości ul. Dąbrowskiego, Palcu Śreniawitów, ul. Lisa Kuli, ul. Cieplińskiego do Ronda Dmowskiego;
– w kierunku Warszawy i Lublina buspasy wyznaczone zostały od skrzyżowania z Al. Piłsudskiego, na Wiadukcie Tarnobrzeskim i ul. Marszałkowskiej do Ronda Jana Pawła II.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zwracanie uwagi na nowe oznakowanie.

buspasy1

źródło: KMP Rzeszów

foto: archiwum Rzeszów24.pl

07-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)