REKLAMA
REKLAMA

UWAGA: Zmiana organizacji ruchu w Rzeszowie. Zaczną obowiązywać buspasy

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od czwartku zacznie obowiązywać w Rzeszowie zmieniona organizacja ruchu. Zmiany obejmować będą uruchomienie buspasów na kilku głównych ulicach miasta. Z nowo wprowadzonych buspasów będą mogły korzystać autobusy, busy, pojazdy służb ratowniczych i taksówki.

Policjanci apelują o zwracanie uwagi na nowe oznakowanie, stosowanie się do zmienionej organizacji i zachowanie w najbliższych dniach szczególnej ostrożności.

W związku z budową systemu integrującego transport publiczny w Rzeszowie, od czwartku zmieniona zostanie organizacja ruchu poprzez wprowadzenie  buspasów.  Buspasy obowiązywały będą od jutra w dni powszednie w godzinach od 6:30 do 9:30 oraz od 14:30 do 17:30.

Buspasy zostały wyznaczone:

– na Al. J. Piłsudskiego na odcinku od mostu nad Wisłoku do Ronda Dmowskiego oraz w  kierunku przeciwnym;
– na ul. Warszawskiej od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do Ronda Jana Pawła II i dalej ulicą Marszałkowską i Wiadukt Tarnobrzeski do Ronda Romana Dmowskiego;
– na ul. Lubelskiej od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do Ronda Jana Pawła II i i dalej ulicą Marszałkowską, przez Wiadukt Tarnobrzeski do Ronda Romana Dmowskiego;
– ul. Cieplińskiego w kierunku ul. Dąbrowskiego buspasy obowiązywać będą na odcinku od Ronda Dmowskiego do Ronda Pakosława ( na wysokości komendy Państwowej Straży Pożarnej);
– następnie za Placem Śreniawitów na ulicy Dąbrowskiego od skrzyżowania z ul. Unii Lubelskiej do skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawy.

W kierunku przeciwnym buspasy obowiązywać będą:

– od Instytutu Muzyki na całej długości ul. Dąbrowskiego, Palcu Śreniawitów, ul. Lisa Kuli, ul. Cieplińskiego do Ronda Dmowskiego;
– w kierunku Warszawy i Lublina buspasy wyznaczone zostały od skrzyżowania z Al. Piłsudskiego, na Wiadukcie Tarnobrzeskim i ul. Marszałkowskiej do Ronda Jana Pawła II.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zwracanie uwagi na nowe oznakowanie.

buspasy1

źródło: KMP Rzeszów

foto: archiwum Rzeszów24.pl

07-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)