REKLAMA
REKLAMA
Guardia

W 2015 roku marszałek wsparł straż graniczną na Podkarpaciu kwotą 200 tysięcy złotych (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Od 2010 roku Samorząd Województwa Podkarpackiego partycypuje w Funduszu Wsparcia Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Ma to swoje umocowanie w ustawie o finansach publicznych i ustawie o Straży Granicznej. Środki finansowe na ten celowy fundusz są przekazywane w oparciu o podpisane umowy.

W lipcu 2015 roku Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG płk SG dr Piotr Patla i Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl podpisali umowę na mocy której Straż Graniczna na Podkarpaciu otrzymała 200 tysięcy złotych. W tym roku dotacja ta została w całości przeznaczona na zakup sprzętu i wyposażenia służącego ochronie granicy państwowej. Między innymi zakupiono samochód patrolowy Suzuki Jimny, siedem szaf do suszenia mundurów służbowych, cztery sztuki nart ski-tour, bronę talerzową wykorzystywaną do czyszczenia pasa kontrolnego biegnącego wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej. Ponadto, pieniądze wykorzystano także na zakup sprzętu łączności, informatyki i techniki specjalnej.

Chciałbym podziękować za pomoc i wsparcie, jakie co roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej otrzymuje od Samorządu Województwa Podkarpackiego. Zapewniam, że otrzymane pieniądze zostały zainwestowane w sposób przemyślany i jak najbardziej racjonalny z punktu widzenia ochrony granicy państwowej, a także bezpieczeństwa mieszkańców Podkarpacia – powiedział Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG płk SG dr Piotr Patla.

Rok wcześniej (2014) samorządowcy wsparli Bieszczadzki Oddział SG również kwotą  200 tys. zł.

źródło: materiały nadesłane

30-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)