REKLAMA
REKLAMA

DZISIAJ: Rusza II liga Sanocka Liga Unihokeja Esanok.pl! Nowa arena zmagań

SANOK / PODKARPACIE. W najbliższy poniedziałek (19 października) 1. kolejka II ligi Sanockiej Ligi Unihokeja Esanok.pl. Unihokejowe emocje wrócą, ale w nowej odsłonie. Areną zmagań będzie Centrum Sportowo-Dydatkyczne PWSZ w Sanoku. O mistrzostwo powalczy 12 zespołów.

II liga Sanocka Liga Unihokeja Esanok.pl – tak w sezonie 2015/2016 brzmi pełna nazwa rozgrywek i mistrzostwo II ligi i tytuł najlepszej drużyny ligi sanockiej.

SLU przechodzi pod egidę Polskiego Związku Unihokeja, a patronem rozgrywek pozostaje portal Esanok.pl.

Zwycięzca uzyska prawo do uczestnictwa w turnieju mistrzów o wejście do I ligi (z udziałem zwycięzców wszystkich grup II ligi).

Mecze odbywać się będą w Centrum Sportowo-Dydaktycznym PWSZ w Sanoku.

Do rozgrywek zgłosiło się 12 zespołów:

1. El-Bud
2. Interq
3. TG Sokół Sanok
4. AZS PWSZ Sanok
5. Komputronik
6. Esanok.pl
7. Aksu Polska
8. BESCO
9. Drozd Wodnik
10. Forest
11. Pionier Pustków
12. Gimnazjum nr 3 Sanok

Mecze odbywać się będą w poniedziałki w godzinach 15:45 – 20:15. Jedna kolejka to sześć spotkań. Pojedynki będą rozgrywane w systemie 15 min. + 20 min. Na boisku zobaczymy bramkarza i pięciu zawodników w polu.

Ze względu na odległość, drużyna z Pustkowa w jednym terminie rozgrywać będzie dwa mecze i pauzować w następnych. Pozostałe zespoły również zagrają dwa mecze w jednej kolejce (każda ekipa dwukrotnie w całym sezonie). System zakłada pauzę jednej drużyny w każdej serii gier.

W tej edycji rozgrywek odbędą się dwie rundy sezonu zasadniczego i one wyłonią mistrza. Ze względu na wymogi PZUnihokeja dotyczących organizacji turnieju o wejście do I ligi, mówiących o tym, że zawody muszą zostać rozegrane do końca marca, nie odbędzie się faza play-off.

Kompletny terminarz ma być znany wkrótce. Znamy natomiast zestawienie na pierwszą serię gier:

1. kolejka II ligi Sanockiej Ligi Unihokeja Esanok.pl

19.10.2015 – Centrum Sportowo-Dydaktyczne PWSZ w Sanoku

15:45 AZS PWSZ Sanok – TG Sokół Sanok
16:30 Gimnazjum nr 3 Sanok – Aksu Polska
17:15 El-Bud – Esanok.pl
18:00 Interq – BESCO
18:45 Komputronik – Drozd Wodnik
19:30 Forest – TG Sokół Sanok

Zawody prowadzić będzie czterech sędziów. Do gry posłużą bandy oraz bramki wykorzystywane w poprzednich latach. Wpisowe wyniosło 1300 zł.

W czwartek o godz 17:30 w hali sportowej PWSZ odbędzie się spotkanie organizacyjne. Wymagana jest obecność przedstawiciela każdej z drużyn.

W imieniu zawodników, organizatorzy składają szczególne podziękowania rektor PWSZ w Sanoku Elżbiecie Ciporze oraz kanclerzowi Lesławowi Siedleckiemu, dzięki którym możemy korzystać z nowoczesnej hali sportowej! (PWSZ jest współorganizatorem rozgrywek).

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Nowa jakość unihokeja. Rewolucyjne zmiany również w Sanoku

19-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)