REKLAMA
REKLAMA

Wiózł dzieci do szkoły, miał ponad 3 promile

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który odwiózł dwójkę małych dzieci do przedszkola. Jego styl i technika jazdy wskazały na to, że może być pijany. O nietrzeźwym kierowcy powiadomił policję świadek.

Badanie alkomatem wskazało w organizmie mężczyzny ponad 3 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny ojciec stracił prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W poniedziałek około godz. 8, dyżurny brzozowskiej komendy przyjął telefoniczne zgłoszenie o tym, że kierujący fordem, który przywiózł dwójkę małych dzieci do przedszkola, może być pijany. Z relacji zgłaszającego wynikało, że pojazd wjeżdżając w rejon parkingu poruszał się bardzo powoli, jego kierowca z trudnością omijał wszelkie przeszkody, a próbując zaparkować robił to z wielką trudnością. Ponadto świadek dodał, że mężczyzna kierujący fordem praktycznie „wytoczył się” z pojazdu i idąc chwiejnym krokiem, prowadził dwoje małych dzieci.

Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, za kierownicą forda siedział znajomy mężczyzny, który według świadka, przywiózł dzieci. Natomiast wcześniejszy kierowca forda, siedział na miejscu pasażera. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość obydwu mężczyzn. „Nowy” kierowca był trzeźwy, a jego pasażer miał ponad 3 promil alkoholu w organizmie.

49-letni mieszkaniec Brzozowa w rozmowie z policjantami zaprzeczał, aby to on kierował wcześniej fordem. Jednak w związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przez niego przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy w sprawie, w tym przesłuchania świadków, jednoznacznie wykazały, że to on przywiózł 3-letnią córkę i 5-letniego syna do przedszkola.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas rodzinnych spotkań, którym często towarzyszy alkohol. Pamiętajmy, że wypicie nawet najmniejszej dawki, wyklucza nas jako kierowców. A jeśli widzimy, że nietrzeźwy wsiada za kierownicę samochodu, zareagujmy! Nie pozwólmy na to! Dzięki takiemu zachowaniu możemy uchronić go przed nieszczęściem i tych, których może spotkać na swojej drodze.

źródło: KPP Brzozów

23-12-2015
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.