REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Województwo wybuduje łącznik do sanockiej obwodnicy. Inwestycja pochłonie 16 mln zł

SANOK / PODKARPACIE. Równo z planowanym rozpoczęciem prac nad obwodnicą Sanoka, ruszy budowa łącznika z miastem.  Inwestycja ta pochłonie 16 mln zł, z czego 13,6 mln zabezpieczył na ten cel Urząd Marszałkowski. Miasto pokryje wyłącznie te koszty, które związane są z przygotowaniem dokumentacji oraz terenów pod budowę.

Jeszcze w czasie kampanii wyborczej Tadeusz Pióro mówiąc o konieczności budowy łącznika z planowaną obwodnicą Sanoka wskazywał na możliwość zdobycia na ten cel środków z Urzędu Marszałkowskiego. Ze względu na sytuację finansową miasta nie jest to łatwe, gdyż trzeba znaleźć środki na wkład własny do inwestycji. Burmistrz Tadeusz Pióro odbył szereg spotkań z Marszałkiem, Zarządem Województwa, Podkarpackim Zarządem Dróg Wojewódzkich oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Po wielu miesiącach starań przygotowano obszerny wniosek wraz z dokumentacją. W kwietniu Zarząd Województwa podjął uchwałę o finansowaniu budowy łącznika z obwodnicą Sanoka. Koszt inwestycji wyniesie około 16 mln złotych. Miasto poniesie koszty na przygotowanie dokumentacji oraz terenów pod budowę w wysokości około 2,4 mln złotych. 13,6 mln złotych to kwota, którą zabezpieczył Marszałek.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców. Budowa łącznika ma ruszyć równocześnie z budową obwodnicy. Dzięki temu nowo powstały ciąg komunikacyjny będzie mógł być w pełni wykorzystany. Dalsze starania burmistrza dotyczą takiego uregulowania przebiegu dróg krajowych i wojewódzkich przez miasto, by utrzymanie głównych szlaków nie obciążało budżetu Sanoka.

IMG_5481Rondo Beksińskiego. Na prawo od znaków miejsce, w którym powstanie łącznik z obwodnicą Sanoka

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Łącznik obwodnicy Sanoka za 18 mln zł wybuduje województwo? „Pozytywna opinia marszałka”

źródło: Urząd Miasta w Sanoku

06-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)