REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Województwo wybuduje łącznik do sanockiej obwodnicy. Inwestycja pochłonie 16 mln zł

SANOK / PODKARPACIE. Równo z planowanym rozpoczęciem prac nad obwodnicą Sanoka, ruszy budowa łącznika z miastem.  Inwestycja ta pochłonie 16 mln zł, z czego 13,6 mln zabezpieczył na ten cel Urząd Marszałkowski. Miasto pokryje wyłącznie te koszty, które związane są z przygotowaniem dokumentacji oraz terenów pod budowę.

Jeszcze w czasie kampanii wyborczej Tadeusz Pióro mówiąc o konieczności budowy łącznika z planowaną obwodnicą Sanoka wskazywał na możliwość zdobycia na ten cel środków z Urzędu Marszałkowskiego. Ze względu na sytuację finansową miasta nie jest to łatwe, gdyż trzeba znaleźć środki na wkład własny do inwestycji. Burmistrz Tadeusz Pióro odbył szereg spotkań z Marszałkiem, Zarządem Województwa, Podkarpackim Zarządem Dróg Wojewódzkich oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Po wielu miesiącach starań przygotowano obszerny wniosek wraz z dokumentacją. W kwietniu Zarząd Województwa podjął uchwałę o finansowaniu budowy łącznika z obwodnicą Sanoka. Koszt inwestycji wyniesie około 16 mln złotych. Miasto poniesie koszty na przygotowanie dokumentacji oraz terenów pod budowę w wysokości około 2,4 mln złotych. 13,6 mln złotych to kwota, którą zabezpieczył Marszałek.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców. Budowa łącznika ma ruszyć równocześnie z budową obwodnicy. Dzięki temu nowo powstały ciąg komunikacyjny będzie mógł być w pełni wykorzystany. Dalsze starania burmistrza dotyczą takiego uregulowania przebiegu dróg krajowych i wojewódzkich przez miasto, by utrzymanie głównych szlaków nie obciążało budżetu Sanoka.

IMG_5481Rondo Beksińskiego. Na prawo od znaków miejsce, w którym powstanie łącznik z obwodnicą Sanoka

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Łącznik obwodnicy Sanoka za 18 mln zł wybuduje województwo? „Pozytywna opinia marszałka”

źródło: Urząd Miasta w Sanoku

06-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)