REKLAMA
REKLAMA

Wszedł do domu pod pretekstem awarii wody. Kolejni seniorzy ofiarami kradzieży

SANOK / PODKARPACIE. Mieszkanka Sanoka padła ofiarą przestępstwa. Straciła 9 tysięcy złotych oraz biżuterię. Wcześniej jej mieszkanie odwiedził mężczyzna, który miał usunąć rzekomą awarię wodociągu. Policjanci apelują o ostrożność.

Przestępcy wymyślają coraz to inne metody i bez skrupułów wykorzystują łatwowierność innych osób. Mimo apeli policjantów, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści działający różnymi metodami, wciąż kradną pieniądze od bezbronnych starszych osób.

Policjanci interweniowali na terenie Sanoka w związku ze zgłoszeniem kradzieży pieniędzy na szkodę 85-letniej kobiety. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do jej mieszkania przyszedł mężczyzna twierdząc, że jest awaria wodociągowa i musi sprawdzić mieszkanie. Poprosił 85-latkę, aby weszła do łazienki i puszczała z kranu wodę. Mężczyzna stojąc za pokrzywdzoną zasłaniał wejście do mieszkania. Najprawdopodobniej w tym czasie doszło do kradzieży pieniędzy i biżuterii. Krótko po tym, mężczyzna opuścił mieszkanie twierdząc, że już po awarii.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców przypominamy, aby nie wpuszczać do swoich domów obcych osób. O wszelkich podejrzeniach co do próby dokonania przestępstwa informujmy jak najszybciej Policję. Pamiętajmy, że osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na tego rodzaju przestępstwa. Apelujemy o czujność i ograniczone zaufanie wobec nieznajomych.

źródło: KPP Sanok

IMG_2528

24-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)