REKLAMA
REKLAMA

REGION: Zadzwonił do urzędu z informacją o podłożonej bombie. Grozi mu nawet 8 lat więzienia

PODKARPACIE. Policjanci z komisariatu w Nowym Żmigrodzie wspólnie z funkcjonariuszami jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego.

30-letni mężczyzna zadzwonił do urzędu gminy z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Zatrzymany usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa i poddał się dobrowolnie karze.

Policjantów z komisariatu w Nowym Żmigrodzie o anonimowym telefonie informującym o podłożeniu ładunku wybuchowego w miejscowym urzędzie gminy powiadomił wójt. Do zdarzenia doszło poza godzinami pracy urzędników. W tym czasie w budynku przebywały dwie osoby. Po ich wyjściu funkcjonariusze zabezpieczyli urząd.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z Nieetatowego Zespołu Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego KPP w Jaśle. Po kilku godzinach poszukiwania zostały zakończone. Okazało się, że był to fałszywy alarm. W pomieszczeniach urzędu funkcjonariusze nie odnaleźli żadnych niebezpiecznych materiałów.

Policjanci z komisariatu przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W ustalenie „żartownisia” zaangażowani zostali również  policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego. W toku prowadzonych czynności,  na podstawie operacyjnych ustaleń i zebranych informacji, funkcjonariusze wytypowali mężczyznę mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Jasła.

Policyjne ustalenia potwierdziły się. Mężczyzna został zatrzymany. Był bardzo zaskoczony, gdyż nie spodziewał się, że śledczy trafią na jego trop. Podejrzany usłyszał zarzut wywołania fałszywego alarmu. W trakcie przesłuchania  przyznał się do przestępstwa i wyjaśnił, że był wówczas pijany, urząd wybrał przypadkowo, a telefonował ponieważ chciał, aby coś się działo, bo jak twierdził „dzień był nudny”.

Przypominamy, że zgodnie z art. 224a kodeksu karnego, kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

źródło: KPP Jasło

24-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)