REKLAMA
REKLAMA

Wychowanek Orła Bażanówka na testach w ekstraklasie (ZDJĘCIA)

Do klubu Karpaty Mosir Krosno wpłynęło pismo o wyrażenie zgody na testy wychowanka Orła Bażanówka w Ruchu Chorzów. Adrian Bury w zakończonym sezonie w barwach Karpat Mosir Krosno rocznik 2000 puścił tylko 4 gole, broniąc co drugi mecz.

Tak wyśmienity bilans zainteresował klub z ekstraklasy Ruch Chorzów i 15 czerwca do Krosna wpłynęło pismo o zgodę na odbycie dwudniowych testów. Zgodę taką młody golkiper otrzymał i we wtorek zamelduje się przy ulicy Cichej w Chorzowie, a jego umiejętności bramkarskie sprawdzi Piotr Lech, który w polskiej ekstraklasie rozegrał 345 meczy.

1-crop

Brązowy medal Orzełka Bażanówka rocznik 2004 w Rzeszowie
W Rzeszowie odbył się XI Turniej Piłki Nożnej Młodzik Młodszy o Puchar ,,Solidarności’’ i KS Junak Słocina – Rzeszów. W turnieju wystąpiło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy:

Grupa A
1. Giganci Radymno
2. Orlik Przemyśl
3. Kolbuszowianka Kolbuszowa
4. Junak Słocina – Rzeszów

Grupa B
1. Stal Rzeszów
2. Strug Tyczyn
3. Świlczanka Świlcza
4. Orzełek Bażanówka

Bardzo dobrze w tym turnieju zaprezentowali się zawodnicy Orzełka Bażanówka, którzy nie przegrali podczas turnieju, ani jednego meczu.

W swojej grupie pokonali Świlczankę Świlcza 2-0, następnie wygrali ze Strugiem Tyczyn 2-1 i zremisowali ze zwycięzcą turnieju Stalą Rzeszów 1-1. Remis z drużyną Stali należy uznać za mega sensację, bo chłopcy z Rzeszowa mają już kilka sezonów treningów za sobą, a my dopiero 8 miesięcy.

Zarówno Stal Rzeszów jak i Orzełek Bażanówka w grupie zdobyły po 7 punktów i tylko lepszym bilansem bramkowym drużyna ze stolicy Podkarpacia zajęła pierwsze miejsce w grupie i uzyskała prawo gry w finale. My zajmując drugie miejsce w grupie zmierzyliśmy się z drużyną gospodarzy Junakiem Słocina o 3 miejsce. W regulaminowym czasie gry był wynik 0-0 i potrzeba było, aż 9 serii rzutów karnych, by rozstrzygnąć zawody. W naszej bramce doskonale spisywał się Jakub Wojtoń, który obronił 3 karne i dzięki temu zajęliśmy III miejsce w całych zawodach. Jakub Wojtoń został także najlepszym bramkarzem turnieju, nagrodę indywidualną dostała, także Wiktoria Bury, która była jedyną dziewczyną grającą w turnieju.

materiały nadesłane

22-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)