REKLAMA
REKLAMA

Wychowanek Orła Bażanówka na testach w ekstraklasie (ZDJĘCIA)

Do klubu Karpaty Mosir Krosno wpłynęło pismo o wyrażenie zgody na testy wychowanka Orła Bażanówka w Ruchu Chorzów. Adrian Bury w zakończonym sezonie w barwach Karpat Mosir Krosno rocznik 2000 puścił tylko 4 gole, broniąc co drugi mecz.

Tak wyśmienity bilans zainteresował klub z ekstraklasy Ruch Chorzów i 15 czerwca do Krosna wpłynęło pismo o zgodę na odbycie dwudniowych testów. Zgodę taką młody golkiper otrzymał i we wtorek zamelduje się przy ulicy Cichej w Chorzowie, a jego umiejętności bramkarskie sprawdzi Piotr Lech, który w polskiej ekstraklasie rozegrał 345 meczy.

1-crop

Brązowy medal Orzełka Bażanówka rocznik 2004 w Rzeszowie
W Rzeszowie odbył się XI Turniej Piłki Nożnej Młodzik Młodszy o Puchar ,,Solidarności’’ i KS Junak Słocina – Rzeszów. W turnieju wystąpiło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy:

Grupa A
1. Giganci Radymno
2. Orlik Przemyśl
3. Kolbuszowianka Kolbuszowa
4. Junak Słocina – Rzeszów

Grupa B
1. Stal Rzeszów
2. Strug Tyczyn
3. Świlczanka Świlcza
4. Orzełek Bażanówka

Bardzo dobrze w tym turnieju zaprezentowali się zawodnicy Orzełka Bażanówka, którzy nie przegrali podczas turnieju, ani jednego meczu.

W swojej grupie pokonali Świlczankę Świlcza 2-0, następnie wygrali ze Strugiem Tyczyn 2-1 i zremisowali ze zwycięzcą turnieju Stalą Rzeszów 1-1. Remis z drużyną Stali należy uznać za mega sensację, bo chłopcy z Rzeszowa mają już kilka sezonów treningów za sobą, a my dopiero 8 miesięcy.

Zarówno Stal Rzeszów jak i Orzełek Bażanówka w grupie zdobyły po 7 punktów i tylko lepszym bilansem bramkowym drużyna ze stolicy Podkarpacia zajęła pierwsze miejsce w grupie i uzyskała prawo gry w finale. My zajmując drugie miejsce w grupie zmierzyliśmy się z drużyną gospodarzy Junakiem Słocina o 3 miejsce. W regulaminowym czasie gry był wynik 0-0 i potrzeba było, aż 9 serii rzutów karnych, by rozstrzygnąć zawody. W naszej bramce doskonale spisywał się Jakub Wojtoń, który obronił 3 karne i dzięki temu zajęliśmy III miejsce w całych zawodach. Jakub Wojtoń został także najlepszym bramkarzem turnieju, nagrodę indywidualną dostała, także Wiktoria Bury, która była jedyną dziewczyną grającą w turnieju.

materiały nadesłane

22-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)