REKLAMA
REKLAMA

Wycięli drzewa, teraz przygotowują teren pod budowę murów (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Od połowy maja na Skarpie Staromiejskiej trwają prace zabezpieczające istniejące tam  osuwisko. Zakończyła się wycinka drzew, teraz czas na prace przygotowawcze do właściwej inwestycji. 

Osuwisko powstałe na Skarpie Staromiejskiej stwierdzone i zarejestrowane zostało już 4 lata temu. W kwietniu b.r. przyznane zostało ponad 3,5 miliona złotych na zabezpieczenie Skarpy Staromiejskiej oraz wykonanie prac stabilizacyjnych Góry Parkowej. Obecne prace są pierwszą częścią całego zadania, które ma zakończyć się w pierwszej połowie listopada.

Z rozpoczęciem prac wiązała się konieczność wycinki drzew. W związku z tym Urząd Miasta wystąpił z wnioskiem o udzielenie zezwolenia przez Starostwo Powiatowe. Planem wycinki objętych zostało 80 szt. drzew. Prace musiały zostały podjęte niezależnie od stanu ich zdrowia.

IMG_11

Obecnie trwają prace przygotowawcze, po których na teren budowy wjedzie specjalistyczny sprzęt. Wykonane zostaną dwa żelbetonowe mury oporowe, jeden u podnóża skarpy, drugi zaś w jej połowie. Powstaną także wielkośrednicowe pale CFA oraz system drenażowy i sieć kanalizacji deszczowej.

Sami robotnicy zapewniają, że realizowane prace mają zabezpieczyć osuwisko już na stałe i jak dodają z uśmiechem:
Rynek będzie bezpieczny już na ,,wieki wieków”.

Po zakończeniu prac, mury oporowe przykryte zostaną warstwą ziemi, a na niej zasadzone będą drzewa, dzięki czemu skarpa odzyska utracony wygląd.

Red., materiał nadesłany

17-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)