REKLAMA
REKLAMA

Wyjątkowe święto Płci Pięknej. Wszystkim Kobietom składamy serdeczne życzenia!

Choć z Dniem Kobiet kojarzony jest przede wszystkim niechlubny komunizm, to kobiety w ogóle nie chcą odstępować od jego celebrowania. Powód jest niezwykle prosty – uwielbiają być adorowane!


Krótka lekcja historii
Za pierwowzór Dnia Kobiet można uznać starożytne Matronalia. Święto przypadające na pierwszy tydzień marca, wychwalało macierzyństwo, płodność i nowe życie. To właśnie wtedy po raz pierwszy, kobiety obsypywane były kwiatami i prezentami, a mężczyźni chętnie spełniali każde życzenie swoich pięknych żon.

Formalności związanej z ustanowieniem Międzynarodowego Dnia Kobiet jako oficjalnego święta, dopełniły Socjalistki w 1910 roku podczas II Międzynarodowego Zjazdu Kobiet Socjalistek w Kopenhadze. Doskonale wpisywało się ono PRL-owską propagandę, podczas której ,,dbano” o Płeć Piękną, wręczając kwiaty za potwierdzeniem odbioru adresatki. Dostawały również rajstopy, ścierki, ręczniki, mydła… Wszystko, czego wówczas brakowało na rynku. Ulice tego dnia oklejone były plakatami kobiet pracujących, odbywały się akademie, wznoszono toasty. Wszystko to, aby przypominać  o wielkiej idei socjalizmu.

Dzień Kobiet na dobre zakorzenił się w naszej kulturze. I choć znajduje ono wielu przeciwników, nie sztuka jest odmówić kupna choć jednego tulipana i wręczenia go najbliższej sobie kobiecie. Wystarczy tylko jeden drobny gest, aby wywołać uśmiech na twarzach Piękniejszej Części Świata!

Z tej okazji cała Redakcja portalu eSanok.pl,
składa wszystkim Kobietom serdeczne życzenia –

wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz pogody ducha! :)

liz west

źródło: Polskie Radio
foto: flickr.com/liz west

08-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)