REKLAMA
REKLAMA

Wzlecieli nad niemoc dla Sabiny!

Niedzielny (20 grudnia) koncert charytatywny pt. „Nad niemoc wzleć” zorganizowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu (MGOKiS) w Zagórzu oraz Grupę Teatralną „TeZa” na rzecz Sabiny Smolińskiej zmagającej się z chorobą nowotworową zaowocował około ośmioma tysiącami złotych oraz ogromem wzruszeń i emocji dających otuchę i nadzieję…

Sabina jest pełną życia 27 letnią kobietą. Właśnie założyła swój pierwszy biznes – objazdowy teatr profilaktyczny dla dzieci i młodzieży. Uwielbia śpiewać, jej pasją jest aktorstwo, a ponadto jest niepoprawnym molem książkowym. Jej dynamiczne życie przystopowała poważna choroba (glejak mózgu), z którym już raz udało się stoczyć zwycięską batalię. Glejak powoduje, że Sabina ma problemy z koncentracją, bardzo częste bóle głowy, ataki epileptyczne, zaburzenia snu oraz zaburzenia emocji. Symptomy te będą się z czasem nasilać i niestety pojawią się nowe. Ani Sabina, ani jej najbliżsi oraz stowarzyszenie „Cała Naprzód” nie mają zamiaru się poddawać. W listopadzie ruszyła na Facebooku kampania, której celem jest zbiórka pieniędzy na kosztowne leczenie hamujące rozwój choroby. Jak już wcześniej wspomniano jedno tego rodzaju leczenie Sabina ma już za sobą. 5 lat temu udało się uzbierać wystarczającą kwotę, aby rozpocząć chemio i radioterapię. Leczenie to nie eliminuje guza z mózgu, ale zatrzymuje jego rozwój. Niedawno Sabina przeszła zabieg gamma knife w Pradze, który ma na celu usunięcie jak największej ilości zarażonych tkanek. Ta metoda ogranicza do minimum skutki uboczne radiacji oraz jest najbardziej skutecznym działaniem przeciwko guzom umieszczonym w mózgu. Późniejsze badania wykażą efekty przeprowadzonej operacji. Następnie, w zależności od efektu zabiegu będzie podjęta dalsza terapia.

5

Niedzielny koncert był podsumowaniem spontanicznej kwesty, w którą zaangażowały się m.in.: Szkoły Podstawowe w Łukowem i Porażu praz Gimnazjum w Zagórzu, Zespół Obsługi Szkół w Zagórzu oraz dziesiątki anonimowych donatorów i wolontariuszy. O oprawę artystyczną anonsowanego tu wydarzenia zadbali absolwenci Grupy Teatralnej „TeZa”, w której aktywnie udzielała się także Sabina. Repertuar zaprezentowany przez młodych artystów przed publicznością, która tłumnie wypełniła salę widowiskową MGOKiS dostarczył ogrom wzruszeń i emocji dających nadzieję na pokonanie przeciwności losu. Przyłaczając się do osobistych podziękowań złożonych przez Sabinę Smolińską na finał opisywanego tu koncertu polecamy uwadze kolejnych potencjalnych darczyńców następujące namiary:

Stowarzyszenie Cała Naprzód
BGŻ S.A. 50 2030 0045 1110 0000 0256 7280
Tytuł: „Sabina”

materiały nadesłane

21-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)