REKLAMA
REKLAMA

Wzlecieli nad niemoc dla Sabiny!

Niedzielny (20 grudnia) koncert charytatywny pt. „Nad niemoc wzleć” zorganizowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu (MGOKiS) w Zagórzu oraz Grupę Teatralną „TeZa” na rzecz Sabiny Smolińskiej zmagającej się z chorobą nowotworową zaowocował około ośmioma tysiącami złotych oraz ogromem wzruszeń i emocji dających otuchę i nadzieję…

Sabina jest pełną życia 27 letnią kobietą. Właśnie założyła swój pierwszy biznes – objazdowy teatr profilaktyczny dla dzieci i młodzieży. Uwielbia śpiewać, jej pasją jest aktorstwo, a ponadto jest niepoprawnym molem książkowym. Jej dynamiczne życie przystopowała poważna choroba (glejak mózgu), z którym już raz udało się stoczyć zwycięską batalię. Glejak powoduje, że Sabina ma problemy z koncentracją, bardzo częste bóle głowy, ataki epileptyczne, zaburzenia snu oraz zaburzenia emocji. Symptomy te będą się z czasem nasilać i niestety pojawią się nowe. Ani Sabina, ani jej najbliżsi oraz stowarzyszenie „Cała Naprzód” nie mają zamiaru się poddawać. W listopadzie ruszyła na Facebooku kampania, której celem jest zbiórka pieniędzy na kosztowne leczenie hamujące rozwój choroby. Jak już wcześniej wspomniano jedno tego rodzaju leczenie Sabina ma już za sobą. 5 lat temu udało się uzbierać wystarczającą kwotę, aby rozpocząć chemio i radioterapię. Leczenie to nie eliminuje guza z mózgu, ale zatrzymuje jego rozwój. Niedawno Sabina przeszła zabieg gamma knife w Pradze, który ma na celu usunięcie jak największej ilości zarażonych tkanek. Ta metoda ogranicza do minimum skutki uboczne radiacji oraz jest najbardziej skutecznym działaniem przeciwko guzom umieszczonym w mózgu. Późniejsze badania wykażą efekty przeprowadzonej operacji. Następnie, w zależności od efektu zabiegu będzie podjęta dalsza terapia.

5

Niedzielny koncert był podsumowaniem spontanicznej kwesty, w którą zaangażowały się m.in.: Szkoły Podstawowe w Łukowem i Porażu praz Gimnazjum w Zagórzu, Zespół Obsługi Szkół w Zagórzu oraz dziesiątki anonimowych donatorów i wolontariuszy. O oprawę artystyczną anonsowanego tu wydarzenia zadbali absolwenci Grupy Teatralnej „TeZa”, w której aktywnie udzielała się także Sabina. Repertuar zaprezentowany przez młodych artystów przed publicznością, która tłumnie wypełniła salę widowiskową MGOKiS dostarczył ogrom wzruszeń i emocji dających nadzieję na pokonanie przeciwności losu. Przyłaczając się do osobistych podziękowań złożonych przez Sabinę Smolińską na finał opisywanego tu koncertu polecamy uwadze kolejnych potencjalnych darczyńców następujące namiary:

Stowarzyszenie Cała Naprzód
BGŻ S.A. 50 2030 0045 1110 0000 0256 7280
Tytuł: „Sabina”

materiały nadesłane

21-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)