REKLAMA
REKLAMA

Zagroda żubrów w Mucznem ciągle się powiększa. Na świat przyszły dwa żubrzątka (FILM)

Zagroda żubrów w Mucznem ciągle się powiększa. Na świat przyszły dwa żubrzątka (FILM)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W pierwszej połowie maja w zagrodzie pokazowej w Mucznem przyszły na świat dwa żubrzątka, które w ciągu kilku dni nabrały siły i są wielką atrakcją dla odwiedzających.

Matką pierwszego z nich jest Tjilii – żubrzyca pochodząca ze Szwajcarii, która dwa lata temu w zagrodzie urodziła Pujana. Tym razem jest to cielak płci żeńskiej, po urodzeniu miał 15 kg, ale bardzo szybko przybywa na wadze. Leśnicy zarezerwowali dla niego imię Puewa II.

1

Kilka dni później krowa Muczna powiła byczka, z którym zaszyła się wpierw w najdalszy kraniec zagrody. Obie matki ze swym potomstwem trzymają się jeszcze z dala od reszty stada. Młode, karmione ich mlekiem, szybko nabierają sił.

Wiemy, że to nie są ostatnie narodziny w tym roku i wkrótce ogłosimy konkurs na imiona dla tych żubrząt, które ich jeszcze nie mają – mówi Jan Mazur, nadleśniczy Nadleśnictwa Stuposiany. – Rozstrzygnięcie konkursu i „Chrzciny” przewidziane są w Dniu Żubra w sobotę 8 sierpnia.

Pokazową zagrodę żubrów w Mucznem od momentu jej otwarcia odwiedziło ponad 240 tys. turystów.

2

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
źródło: RDLP

15-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)